Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia képzés ELTE vagy...

Pszichológia képzés ELTE vagy KRE (lentebb több kérdés)?

Figyelt kérdés
Sziasztok, idén érettségizem és Budapesten szeretnék pszichológiát tanulni. Eddig a Károli Gáspár Református Egyetemet néztem ki, viszont nagyon sokan mondták, hogy már nem olyan jó ott a képzés, és az ELTE is jó. Lehetségesnek tartom azt is, hogy külföldön dolgozzak tehát szeretném ha elfogadnák a diplomámat külföldön is, valamint doktorizni is szeretnék. Szerintetek melyik egyetemet válasszam, és miért?

2017. nov. 19. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológián belül mi érdekel igazán? A kutatás? Vagy külföldön mit szeretnél vele dolgozni?


Az ELTE is jó, a Károli is jó. Nagyon egyikkel sem fogsz mellélőni, gyakorlatilag senkit sem érdekel, hol végezted az alapképzést, utána úgyis bárhova mehetsz mesterre. Ha valóban doktori a terv, akkor én inkább az ELTE-t mondanám, ott sokkal erősebb a tudományos munka, a kutatócsoportok tevékenysége, az elméleti, módszertani, statisztikai megalapozás. De természetesen az ELTE-n is vannak gyakorlatok, a mesterképzések például elég gyakorlatorientáltak már, szóval alkalmazott területre is ugyanúgy lehet menni az ELTE diákjaként is.

2017. nov. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazából a klinikai szakpszichológusként folytatott munka érdekelne külföldön is, de a kutatás iránt is érdeklődöm. Tehát szeretnék egy ismert név lenni a szakmában, mint kutató, szakember vagy egyetemi tanár.
2017. nov. 20. 10:58
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben egyértelműen az ELTE. Az egy kutatóegyetem, saját Pszichológiai Doktori Iskolával, nemzetközi tudományos kapcsolatrendszerrel, jelentős kutatási projektekkel.
2017. nov. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!