Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan közöttetek aki...

Van olyan közöttetek aki megtáltosodott felsőbb tanulmányok alatt?

Figyelt kérdés

Heló!

Első féléves egyetemista vagyok. Látom hogy rengetegen nehezen veszik az akadályokat akik nem ,,elit" iskolából jöttek ahol nagyon követeltek. A ti ismeretségetek között vannak ilyen személyek, akik lényegében valamikor ,,megtáltosodtak"?

Ők hogy csinálták? Halasztottak egy évet, vagy év közben nagyon ráfeküdtek?


Azért érdekelne mert sajnos én nem egy követelő középiskolából jöttem, és nem tudom hogy a tanulási rutinommal van e baj, vagy az előképzettség hiánya az ok amiért nagyon nehezen veszem az akadályt.


Tapasztalatot, ismerősről írtok minden megfelel. Hátha segít meg másnak is:)



2017. nov. 21. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

A fősuli végére megtáltosodtam, mert tudtam hogy rövidesen vége és szabad lehetek és a saját életem élhetem. Volt úgy hogy néha nehezen vettem az akadályokat. Ennek nem az előképzettség hiánya volt az oka, hanem mert nem születtem lónak. Vagy mazochistának, akit hajtani lehet, hanem diplomás úrnak készültem. De mivel nem diplomás képzést tapasztaltam hanem biorobot gyártást, ezért több évtizede nem is dolgozok a diplomámmal, hanem a saját életemmel és üzletemmel foglakoztam. És ez már érdekesebb, táltosabb vagyok tőle.

De mostanában tudtam meg hogy a biorobot képzés csak magyar specialitás. Mert például Londonban milyen laza az egyetemi és iskolai élet. Attól is megtáltosodnál ha egyik jó külföldi egyetemre kerülhetnél ahol nem biorobotokat gyártanak hanem diplomások kerülnek ki. Ami érthető, hisz ha egy felsőoktatási intézmény szürke középosztályt gyárt akkor kit érdekel? Téged vagy engem biztosan nem, ugyanis arra ott vannak a szakmunkásképző intézmények. De ha jól kereső diplomás amerikai állásra jogosít, az már táltosító tényező.

2017. nov. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Szakirány választás után "táltosodtam meg" - egyszerűen az alapozó tárgyak nem mentek, nem is érdekeltek, de a szakmai tárgyakhoz volt is érzékem, meg érdekeltek is. Semmit nem csináltam másképp.
2017. nov. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én erős suliba jártam, de nekem is voltak nehézségeim. A legrosszabb, amit az ember tehet, az az, ha szünetet tart. Át kell küzdeni magadat rajta. Több a tananyag, gyorsabb a tempó, addig a legnehezebb dolog, amivel szembenéztél, az az érettségi. Nekem az első 2 év volt a legnehezebb, után se volt könnyű, de fejlődtem közben. Ki kell tapasztalni milyen tanulási módszer a jó, szünetekkel,azok nélkül, komótosan, vagy nyomás alatt, hogy mikor fog az agyad jobban (nekem este, éjszaka, reggel halott vagyok. Van csoporttarsam, aki már kora este agyhalott, de kora reggel olyan az agya, mint a szivacs). Semmiképp ne hagyd abba, sokkal rosszabb lesz utána. Mint amikor újra bele kell rajzolni az edzésbe, mert szünetet tartottál.
2017. nov. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
*rázódni
2017. nov. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én az egyetemen "táltosodtam" meg.

Gazdasági szak és önköltséges voltam.

Az első matek zh 15% lett, amiről otthon tudomást szereztek és közölték, hogy mi lesz a vége, ha megbukok.

Hát nem tetszett a kilátás, ezért elkezdtem tanulni. Amikor meg jöttek a sikerek szimplán nem akartam leadni.

2017. nov. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem:)


Nálunk vannak páran akik mindent tudnak én meg szenvedek kb mindennel. Legutolsó vagyok mindenből és azért ez letöri egy kicsit az önbizalmam:)

Azon gondolkodtam hogy a tanulási technikával lehet baj, vagy az előképzettség... vagy esetleg hogy nem vagyok képes rá.

Nem igazán tudom mit évő legyek most. Gondoltam hátha volt valaki hasonló helyzetben aztán ad tippet nekem vagy a jövőbeni egyetemistáknak.

2017. nov. 21. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!