Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Túl öreg vagyok a jogi egyetem...

Túl öreg vagyok a jogi egyetemhez? Ez volt mindig az életem vágya. Ki jár (t) hasonló cipöben? A gyakorlati tudnivalók érdekelnek.

Figyelt kérdés

Könnyen tanulok. Idöm is van böven és spóroltam elég pénzt a következö évekre. Érettségi bizonyítványom van. (Nem kitünö, de négyes átlagú. Németböl középfokúm van, de felsöfokon beszélek.

Aki le akar róla beszélni, annak nem fog sikerülni. (L, 48 éves)



2017. okt. 13. 12:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mi a kérdés?
2017. okt. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Hát menne felsőfokon is négyes-ötösre az érettségi? Mert azt ugye tudod hogy emeltet kell tenned? A te dolgod, de mire bekerülsz, elvégzed és munkát kapsz, már bőven a nyugdíjas korban leszel.
2017. okt. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Második munkahelyemen G...cz Kálmán anyagbeszerzőként dolgozó kollégám 50+ évesen járt a jogi karra esti egyetemre a '70-es évek elején. Nagyon büszke volt magára, hogy az apja csak G...cz Kálmán volt, de ő már dr. G...cz Kálmán lesz. Így is lett.
2017. okt. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Az 1-es válaszadónak: hát lehet, hogy igazad van. Ha 100%-ban biztos lennék benne, akkor nem érdekelne, hogy ki mit szól hozzá. Zöld kezet kapsz, köszönöm a válaszod.

A 2-es válaszadónak: én már mindent elértem, amit az életben akartam. Nekem az is elég, ha sikerül elvégeznem. Nem tragikus, ha soha az életben nem fogok jogászként/ügyvédként dolgozni. De elméletileg menne, hiszen van idöm. 2 év felkészülés az emelt szintü érettségire, 6 év (?) az egyetemi tanulmányokra, gyakorlati évvel együtt. 56 évesen már készen is leszek. Kein Problem. Neked is megy a zöld kéz, a Te válaszod is hasznos a számomra.

2017. okt. 13. 13:31
 5/14 A kérdező kommentje:
A 3. válaszadónak: nem véletlenül Te voltál ez a fiu? Én ezt nem az apám, de még csak nem is az apósom miatt csinálnám. Kizárólag magam miatt. Neked is megy a zöld kéz, köszönöm, hogy válaszoltál, hasznos volt a válasz.
2017. okt. 13. 13:35
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Az időt nem teljesen jól látod. Emelt érettségire való felkészülés kvalitástól függ, de nem nehéz. Erre mondok 1 évet. A jog az 5 éves, úgy összesen 6 év a kettő. Ez után 3 év gyakorlati idő kell, hogy mehess szakvizsgázni. Csakis szakvizsga után lehetsz praktizáló ügyvéd, bíró, ügyész. Nem kötelező a szakvizsga, csak rossz példát mondtál, hogy "6" év jogi egyetem után lehetsz saját ügyvéd. Szakvizsga nélkül nem sokat ér az egész a munkaerőpiacon.
2017. okt. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, a 6 év egyetemhez (ha nem csúszol, márpedig kevesen nem csúsznak) jön még három év ügyvédbojtárkodás, és utána tehetsz jogi szakvizsgát, hogy praxisod lehessen. Tehát a felkészülés, az egyetem, a bojtárkodás és a szakvizsga cc. 11 év.
2017. okt. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
6-7-es válaszadó: köszi a válaszokat, mindkettö hasznos. (Megy a zöld kéz.)
2017. okt. 13. 16:19
 9/14 Estádio de Felchút ***** válasza:
74%

A mai viszonyokat figyelembe véve 48 évesen az embernek még van 18-20 aktív éve a nyugíjig. Nem mondom, hogy egy 48 éves tejfeles szájú kiscsikó, de azért bőven nagyon sok van még neki hátra, hogy azt csinálhassa, amit szeretne.

De azt mondom, ha valaki 58 éves, és ez a vágya, hát tessék. Az életkor csak egy szám, önmagában semmit nem jelent.

2017. okt. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem is mondtam hogy ne csinálja, ha ezt szeretné, csak felvázoltuk a lehetőségeket.
2017. okt. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!