5 hónap alatt fel lehet készülni emelt szintű angol érettségire?

Figyelt kérdés
Most kezdeném a felkészülést, van egy középszintű 90%os érettségim amit 2 éve csináltam, és egy középfokú nyelvvizsgám,amit egy éve csináltam, azóta nem angoloztam. Emelt angolból olyan 70%körüli eredményt szeretnék.
2017. nov. 26. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sima ügy lesz az emelt angol.
2017. nov. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem felesleges. Így több pontod lesz, mint az emelttel.

Tegyük fel duplázol:

90x2+28=208

70x2+50=190


Ha nincs meg a 60 %-od, akkor meg a plusz pontot se számítják be. Valamint vagy a nyelvvizsga, vagy az emelt pontjait nézik.

2017. nov. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igazad van kedves utolsó, de az a baj, hogy az általam választott szakon muszáj egy tárgyból emeltezni, és más nekem nem menne az angolon kívül..
2017. nov. 26. 21:21
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja, így már értem.

Szerintem simán menni fog. Egy ideig én is az emeltre készültem, aztán maradtam végül az első verziónál és középre mentem, mint ahogy neked is van most.

Nekem a sorozatok sokat segítettek, angol felirattal, leginkább a hallásértés (ez a legnehezebb szerintem), szövegértés javult.

Rengeteg ez az öt hónap.

Sok sikert!

2017. nov. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Már 45%-tól is beszámítják az emeltet, ha valaki mostanában találná szembe magát ezzel a kérdéssel.
2021. jan. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!