Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van valami mód arra, hogy...

Van valami mód arra, hogy ingyenesen tudjak leérettségizni?

Figyelt kérdés
2014-ben fejeztem be a 12. osztályt, esti suliba jártam, de az sajnos megszűnt. Tehát van 12 osztályom, a vizsgát pedig nem tudtam emiatt letenni. Most idén akartam belevágni, mert sajnos nehéz nélküle boldogulni. Viszont azzal kellett szembesülnöm, hogy nem egyszeri, hanem 5*19 000 forintba kerül az egész vizsga. Én ugye eleve nem úgy készültem, és így nem is tudtam végül jelentkezni, nem világosítottak fel előtte arról, hogy ez sajnos így működik. A kérdésem az lenne, hogy valahogy meg lehet ezt oldani, hogy megússzam a vizsgadíjakat? Nem vagyok olyan jó anyagi helyzetben, hogy félre tudjak erre tenni, viszont szükségem lenne az érettségire. Van valami kiskapu ilyen esetben?
2017. nov. 27. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első érettségi és az első javító ingyenes.
2017. nov. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Ha lenne időgéped, akkor meg lehetne oldani, mert az első javítóvizsga ingyenes, de ahhoz meg kellett volna buknod az öt vizsgatárgyból.

Nézz utána, lehet hogy ez történt veled (nem mentél el érettségizni, ezért megbuktál). Ha nem is jelentkeztél érettségire 12.-ben, akkor sajnos fizetős.

2017. nov. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első érettségi ingyenes

Javító alatt ne azt vegyük amikor 2-essel átmész és 5-öst akarsz hanem amikor megbuksz:)


Újra érettségiért fizetni kell

2017. nov. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az első érettségi a TANULÓI JOGVISZONY alatt ingyenes.
2017. nov. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Vagyis elvileg, ha a jelentkezés megtörtént az érettségire, de nem jelentem meg rajta, akkor az bukásnak számít?
2017. nov. 27. 20:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen. Erről elvileg kaptál (volna, ha átvetted volna) egy törzslapkivonatot, amivel jelentkezhetsz pótérettségire. Elvileg az online érettségi rendszerben benne van.


Azt sajnos nem tudom, hogy elfogadják-e a törzslapkivonat nélkül is a jelentkezésedet - ha meg nem, nem is láthatják az adataidat, tehát hogy jogosult lennél-e v. sem az ingyenes érettségire.

2017. nov. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébként az a 19eFt már tudtommal 21eFt lesz a 2018 májusi érettségikre - a minimálbérhez van kötve, az meg emelkedni fog.
2017. nov. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!