Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van a pszichológiának olyan...

Van a pszichológiának olyan területe, hogy tanárokat is felülvizsgálhatok?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy eltilthatom a tanulástól, stb.

Számomra a pszichológia nagyon fontos, és nemegyszer futottam össze olyannal, hogy a tanárt többször kirúgták, és csak tanárhiány miatt taníthat, persze ez a legalja általában már, aki tanításra se alkalmas mindig. Van a tipikus te nem vagy szimpi szóval szar jegyet kapsz, te meg hülye vagy de szimpi szóval nem buksz meg, sőt még jó is lehetsz, van a tipikus behisztizek órán és teleírom egyessel az embereket jókedvembe meg ötösöket osztogatok (általában fiatalabb tanárok).. és még sorolhatnám, egyenesen hányni tudok attól hogy ilyen emberek taníthatnak. Számomra fontos értelmes ember is van ilyen tanár kezei közt, én is voltam, csak szerencsére olyan tárgyból amiből előtte ötös voltam világ életem, ott pedig kettesért is órák után maradtam felelni más tanár jelenlétében..


2017. nov. 29. 17:43
 1/6 A kérdező kommentje:
Úgy értem eltilthatom a TANÍTÁSTÓL* elnézést, elírtam.
2017. nov. 29. 17:44
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen. És ez nem a pszichológia hatáskörébe tartozik. A tanári szakmában jelenleg nincsenek ilyen jellegű elvárások, nincsen valódi alkalmassági ellenőrzés. És a pszichológusoknak az égvilágon semmilyen jogköre nincs ezzel kapcsolatban, nem is lehetne. Az iskolapszichológus egész más dolgokkal foglalkozik.
2017. nov. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Aha, akkor gyakorlatilag bármit megtehet a tanár büntetlenül..
2017. nov. 30. 06:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát azért ez így ebben a formában nem igaz. A közoktatást elég sok törvény és jogszabály szabályozza, a tanárnak az iskola házi rendjét is be kell tartania, illetve nyilván semmi olyat sem tehet meg, ami amúgy bűncselekmény.
2017. nov. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én feltudok hozni ismerősömnél gimnáziumba olyan tanárt, aki nem adja le az anyagot, hanem csak számon kér, merthogy legyen meg a felsőfokú mindenkinek, de gyakorlatilag én B2+szakmai nyelvvizsgával nem értettem szinte semmit, mert beültem az órájára, és kedves ismerősömnek is csak egyesei vannak nála. Ezt a tanárt már egyszer ki is rúgták csak visszavették, mert nincs másik tanár a helyére.
2017. dec. 1. 14:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a pszichológia számodra valóban fontos, akkor először is nézz utána, hogy mivel is foglalkozik :) ez nem pszichológiai, hanem pedagógiai, azon belül is módszertani a kérdés.

Az pedig, hogy a tanár bármit megtehet büntetlenül akkora butaság, hogy innentől kezdve nehéz komolyan venni téged.

2017. dec. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!