Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik jobb választás? A...

Melyik jobb választás? A Semmeiwels Egyetemen a védőnő vagy a gyógytornász?

Figyelt kérdés
2010. jún. 2. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyógytornász végzettséggel könnyebb lehet elhelyezkedni. De amúgy Semmelweis. Bár gondolom csak elírás volt:)
2010. jún. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a Gyógytornász. Én is védőnőnek tanultam, és nem jártam jól.
2010. jún. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Gyógytornászként 'saját praxist' is tudsz kialakítani, több lehetőség van abban, ergo jobban kereshetsz.
2010. jún. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Beállítottság kérdése, gyógytornászként többet kereshetsz, ha ügyes vagy és sokat mosolyogsz. Védőnőként nagyobb felelősséged van, többet tehetsz az emberekért, ergo jobb érzéssel alszol éjszaka a kevesebb fizu ellenére, ráadásul ha jól csinálod még meg is becsülnek, ergo stabil munkahelyed lesz viszonylag, ami megint csak ritkaság. Innentől kezdve már csak a te személyiségeden múlik :)
2010. jún. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem javaslom a magyar munkaeropiacon valo probalkozast (ja, meg a probalkozast sem) tehat gyogytornasz, es legalabb 2-3 nyelv folyekonyan. sok jot tehtesz az emberekkel, sok jo helyen elhetsz es baromi sok jo ropogos lepedot soporhetsz be. Bar en is annak mentem volna...
2010. jún. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Ja, menj külföldre, de ne örökre, mert kérdem én, ki marad a beteg hozzátartozóinkat ápolgatni itthon, mert furcsa mód mindenki azért sír itthon, hogy milyen rossz az egészségügyi ellátás, hát ha mindenki, aki kicsit is tehetséges elhúz innen, akkor ne csodálkozzunk rajta! Lennie kéne egy kis egészséges nemzeti öntudatnak is mindenkinél.

Én is dolgoztam külföldön, és szívesen visszamennék, mert amikor a legnagyobb gazdasági válság volt itthon, örültek a kisboltosok, meg a piacosok amikor televásároltam a szatyrom, mert így ők is tudtak élni.

Aki pedig billegtetni akarja formás hátsóját, ami egyébként nincs ellenemre, de ha csak erre képes menjen innen azonnal, ha én bekerülök kórházba, vagy valamilyen kezelésre, én azt szeretném ha az illető ápoló szakmailag figyelne rám, és nem az épp aktuális divattal lenne elfoglalva, vagy facebook fényképeket nyom magáról.

2010. jún. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is úgy gondolom, hogy a gyógytornász "jobb" lenne. Csak mindkét szakma érdekel. Már csak azon múlik hová vesznek fel. Azt meg nem én döntöm el...
2010. jún. 3. 13:47
 8/9 anonim válasza:

Szia!

Én is gyógytornász szakra jelentkeztem, de inkább szegedre és debrecenbe adtam le a jelentkezésem, ahová van is esélyem, hogy felvegyenek...biztos nagyon jó tanuló lehetsz, ha bevállaltad azt a kemény iskolát. Tudtad, hogy ha a 4 év helyett 6 ot húzol le doktori titulus kerül a neved elé?

2010. jún. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ne menj gyógytornásznak!Nekem 2 lett a magyar érettségim nem vok valami jó tanuló, de simán elvégzem a sulit, már végzek pár hónap mulva, de nagyon megbántam inkább valami normális egyetemre menj.álláslehetőség naon ritka egy szar 70 ezres fizetéért is annyit kell kuncsorogni, ne add fel a méltóságod.
2010. nov. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!