Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért nem tudok már úgy...

Miért nem tudok már úgy tanulni mint korábban? 23N

Figyelt kérdés
Januárban fogok záróvizsgázni, szóval a tételeket tanulom. Ebben a félévben gyakorlaton voltam és a szakdogát írtam, illetve ahogy vége lett a gyakorlatnak, kaptam munkalehetőséget és elkezdtem dolgozni. A tételekkel viszont nagyon szenvedek. Magamnak dolgoztam ki mindet szeptember óta, mégsem marad meg a fejemben szinte semmi. Mintha tavasz óta kiestem volna a tanulásból... A félévek során pedig teljes könyveket, rengeteg jegyzetet tanultam meg szó szerint, mindenféle nehézség nélkül. Mindig arra törekedtem a tanulás során hogy megértsem az anyagot, ne bemagoljam. Most meg nagyon nem megy :( Mi lehet erre a megoldás? Valakinek valami hatékony módszer? Kezdek most már pánikba esni mert akkor sem haladok ha rászánom a napokat.

2017. dec. 9. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Érdekel amit tanulsz? Mármint akkor is olvasnád, ha nem lenne kötelező, vagy csak egy vizsga, nem jelent többet neked. Nekem akkor volt ilyen, amikor valójában nem jó helyen voltam, csak kötelességből csináltam, amit kellett. Amikor olyat kellett tanulni, ami igazán érdekelt, sosem fordult elő.
2017. dec. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen érdekel. Hiszen ezt tanultam 3 évig.

Viszont amit a héten megtanultam, azt már ma sem tudom visszamondani így kezdhetem előről az egészet.

Fáradt is vagyok, nem tudom kipihenni magam, egész héten dolgoztam, holnap is megyek. Nagyon bánom hogy bejelentkeztem a záróvizsgára de már nincs visszaút, mert leadtam a szakdogám is. :(

2017. dec. 9. 14:04
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik, hogy csak kijöttél a gyakorlatból, pedig teljesen normális, hogy ha leszállsz a bicikliről, és aztán visszaülsz a biciklire, akkor nem fogsz egyből ugyanolyan sebességgel tekerni. Ez nem jelenti azt, hogy megöregedtél vagy romlottak a képességeid. Szerintem csak el kell engedned a szorongást és megpróbálni ráhangolnod magadat. Mivel ezeket egyszer már tanultad, nem hiszem, hogy ne lennél képes rá. :)
2017. dec. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást! :)

Nagyon szerencsétlennek érzem magam.

2017. dec. 10. 21:15
 5/11 anonim ***** válasza:
Ugyan ez van velem is. 1 hét múlva államvizsga és lószart nem tudok szinte. Szóval ez bukásra van ítélve. Egyszerűen nem bírok koncentrálni, 3 hete próbálok tanulni, nem bírok egyszerűen 5 percnél tovább a füzet előtt lenni és sokszor fel se fogom mi van előttem. Totál szét vagyok csúszva, nem tudom, hogy lehetne ebből kijönni. Már próbálkoztam stimuláló szerekkel (pl glinkgo biloba) de semmit nem segít. Most meg már, ahogy egyre közelebb az időpont, elkezdtem baromira stresszelni, hogy emberek előtt kell számot adnom a tudásomról és már évek óta nem volt ilyen szituáció, szóval szerintem nekem lőttek. Azért remélem neked sikerült belerázódnod a dologba.
2018. jan. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szia! Igen igaza volt az egyik kommentelőnek. Belejöttem a tanulásba. Tényleg az lehetett az oka hogy nagyon elszoktam ettől. Én is jövőhéten államvizsgázok. Sikerült végigtanulnom a tételeket, ezen a héten már csak ismétlés van. A szakdogámat elfogadták, én a szakdoga védés miatt izgulok nagyon,hogy ki kell állni oda. De remélem nem lesz gáz.

Szerintem neked sem lesz bukás nyugi. Valamit biztosan tudsz. Tanulj amennyit csak bírsz. Én is hetek óta kb a szobám rabja vagyok, de mindig azt mondom magamban hogy már csak ennyit kell kibírni, utána azt csinálok amit akarok. Rakd el a telefont, könyvek,tételek elő és hajrá! Szurkolok neked!:)

2018. jan. 10. 14:08
 7/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm. Én még azt sem tudom, hogy egyáltalán a szakdolgozatomat elfogadta-e a belső konzulensem.
2018. jan. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ezen a héten tuti megtudod te is. Nekünk is pénteken lehet megtekinteni a bírálatot, de e-mailben megírta nekem a javasolt jegyet a konzulens onnan tudom.

Igaziból semmi lelkesedésem már a tanuláshoz.

Azért majd írj hogy sikerült a vizsgád. Kíváncsi vagyok!

2018. jan. 10. 15:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon remélem. Te azt eltudod képzelni, hogy nem mondják meg? TVSZ-ben az van, hogy 5 munkanappal a komplex vizsga előtt kell megtudni, viszont ma valaki azt írta, hogy csak a komplex vizsga után mondják meg az értékelést.. Ez nevetséges, ha tényleg így van. Saját szabályrendszerét sem tartaná be az intézmény?
2018. jan. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Elvileg a vizsga előtt a záróvizsgázó tudomására kell hozni a bírálati eredményt a szakdogáról. Olyan nincs hogy a vizsga után tudod meg szerintem.

Pontos vizsgaidőpontod van már? Mert nekünk azt is még csak ma tették fel.

Türelem..:) Amúgy tuti elfogadták a szakdogád. Ha a követelményeknek megfelelően csináltad akkor nem lesz baj. Egyik csoporttársam teljesen összecsapta és 3-ast javasoltak neki a konzulensei.

2018. jan. 10. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!