Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Logisztikai mérnöki szak...

Logisztikai mérnöki szak mennyire lenne nehéz nekem, aki 1,5 év elte proginfó után váltana?

Figyelt kérdés
Matekkal , informatikával semmi problémám nincs, emelt 80 lett mindkettő , es az egyetemen is megbirkóztam vele ( 3. Féléves programozást leszámítva ), de sajnos nem érzem magamnak a programozást. Ezért érdekel ez a szak. Fizikát sajnos nem vettem komolyan a középiskolában es a kémiát se. Ez baj lenne a logisztikai mérnöknél? Melyik egyetem színvonala a legjobb a 3 közül? (Bme, Miskolc , Győr ) Az baj ha eddig nem nagyon foglalkoztam járművekkel és azok felépítésével? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2017. dec. 13. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Ne hagyd ott félidőben amit elkezdtél. Lehetsz logisztikai mérnök proginfós diplomával is. Csináld végig amiben vagy!
2017. dec. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hat nem fedi egymást a ket tanterv egyáltalán , logisztikan láttam 2 óra programozást meg a 3 matekot, de hogy tanulnám meg a szakmai dolgokat ?
2017. dec. 13. 14:39
 3/7 anonim ***** válasza:

BME persze a legjobb log.mérnöknek

Győrben könnyű a képzés, de szerintem ott logisztikai menedzser képzés van csak, nem mérnök (azaz kevesebb a fizika, kémia, stb)


Logisztikai mérnöknek-menedzsernek nem kell a járművek felépítését tudniuk (illetve BME-n valamennyire, mert első 1-2 évben sok a közös tárgy a közlek-járműssel; bár frissítésről frissítésre kevesebb).

2017. dec. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A szakmai dolgokat a munkahelyen tanulod meg, esetleg továbbképzésen, másoddiplomán stb.


Figyi. A logisztikán nem logisztikai mérnökök dolgoznak, hanem közgazdászoktól kezdve matematikusokig mindenki _akinek van releváns munkatapasztalata_. Ez utóbbi sokkal többet ér, mint egy szakirányú diploma.


2. A digitalizáció következtében a jövő logisztikájában is sokkal nagyobb szerepet fog játszani az IT. Ld. Amazon. — az infósoké a jövő a logisztikában.


Oké egy jó ötlet: informatika alapdiploma, rá egy BME MBA? Tökéletes logisztikára — ha van releváns munkatapasztalatod. (Ha nincs, a szakirányú diploma sem ment meg.)

2017. dec. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"BME MBA"


Hát pont az MBA-nek nincs semmi köze a logisztikához.:)

Inkább BME Logisztika MSc, vagy BME Lean szakmérnök.

2017. dec. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"a jövő logisztikájában is sokkal nagyobb szerepet fog játszani az IT. Ld. Amazon. — az infósoké a jövő a logisztikában"


Értem amit mondasz, de ott tévedsz, hogy a logisztikában már MOST óriási szerepet játszik az IT, ugyanis ez egy multidiszciplináris terület.

Már a Logisztika definíciója is impliciten tartalmazza ezt: "Anyagok és INFORMÁCIÓK áramlásának tervezése, szervezése rendszeren belül és rendszerek között".

Már a legelső vállalat irányítási elgondolás (módszertan, szoftver) az MRP (Material requirements planning) is egy termelés logisztikai feladat megoldására született (~1964). :)

2017. dec. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az iskolarendszerű képzés eleve kevesebb mint felét fedi le a valós szakmáknak. Ha megnézed a valódi menedzsereket, keveseknek van valódi szakirányú diplomájuk.


Nem mondom, hogy a logisztikai mérnök szak ne lenne jó, csak azt, hogy ha már elkezdett valamit, akkor fejezze be. Mert többet ér egy infós BA/BSc mint 2 elpazarolt év — miközben a logisztikához semennyivel nem jut közelebb. Én is tanultam logisztikát marketing szakon és MBA-n is, ettől nyilván nem értek hozzá mélységeiben, de ezzel már simán el lehetne indulni logisztikai vonalon.


Ui: az öcsém egy multi logisztikai igazgatója volt egy évtizeden keresztül pénzügyes diplomával. Csak hogy egy konkrét példát mondjak.

2017. dec. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!