Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi után lehet programoz...

Érettségi után lehet programozói állást szerezni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Lehetséges-e, hogy diploma nélkül szerezzek egy állást programozóként, főként c#-al. Okj kell hozza minimum? Ha nem, milyen projektek kellenek egy állásinterjún? Vagy ez hogy megy? Valaki segíthetne nekem picit:D

2017. dec. 13. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nézd meg az álláshírdetéseket. Vagy diploma vagy több éves tapasztalat a beugró MINDENHOL. Ha nincs valamelyik, akkor be sem hívnak. Ráadásul még ha be is hívnak, akkor is több körös interjúk vannak, ahol rendesen megszórják még a diplomásokat is a feladatokkal.
2017. dec. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A több éves tapasztalatot hogy képzelik el? Ha mindenhol ez kell, hol lesz tapasztalatom?:D
2017. dec. 13. 19:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyakornoki helyekre lehet pályázni tapasztalat nélkül, de általában nem fizetnek semmit, ergó ingyen melózol cserébe kapsz "tapasztalatot" és 1-2 év után simán lehet jó melót találni. Gyakornoki helyre azonban általában egyetem mellett szoktak jelentkezni a hallgatók. Én nem sok esélyt látok rá, hogy összejöjjön érettségivel vagy OKJ-vel. Bár nemrég hallottam a híradóban, hogy akkora hiány van az alacsonyabb képzettséget igénylő kódolókból, hogy már bölcsészeket képeznek át pár hónapos gyorstalpalóval. Azt nem tudom, hogy mennyire találnak munkát az így átképzettek, de azért ekkora hiány még sincs, ha utánanézel programozási fórumokon vagy akár itt a gyakori kérdéseken a programozás kategóriában, a szakmában dolgozók szerint a média erősen túloz az ekkora hiány emlegetésével. Sokszor olvastam pl hogy a "jó" programozóból van hiány, egyébként meg túltelítettség van, csak nem véletlenül nem vesznek fel sok embert cégekhez. Ahhoz olyan szinten is kell lenni, nem csak hobby szinten űzni, bár kétségtelen hogy vannak kisebb cégek, akiknek annyira szükségük van egy ilyen személyre, hogy beérik a kevesebbet tudóval, viszont fizetésként sem 300 ezret adnak hanem pl 120-at. Ezt neked kell mérlegelned, hogy valóban képes vagy-e egyedül megtanulni egyetem nélkül, mert ha időközben rájössz hogy mégsem megy (egyedül) akkor az elég nagy időpazarlás lesz.
2017. dec. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazából tervezek én fősulira/egyetemre menni, csak nemtudom mi van, ha esetlegesen nem vesznek fel.:D

Eléggé ebben a szakmában képzelem el a jövőm, aztán csalódás lenne számomra elmenni egy fodrásznak ehelyett..:D

2017. dec. 13. 23:28
 5/5 anonim ***** válasza:
A tapasztalat az az, hogy felvétel nem garantál diplomát.
2017. dec. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!