Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A gyógyszerészéin mennyire...

A gyógyszerészéin mennyire fontos az angol? A latin elnevezések ismeretét már alap tudásnak tekintik?

Figyelt kérdés

2017. dec. 15. 06:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem az egyetemen fontos a nyelv, hanem az életben.

Az életben meg manapság már tényleg szükséges(Bár szerintem(szerény véleményem), hogy még manapság is simán elvagy nélküle)


Nem tekintik alap tudásnak!

2017. dec. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Annyira fontos, hogy nyelvvizsga nélkül nincs diploma.

Az angol nem megkötés, vizsgázhatsz szuahéli nyelvből is, bár a patikában az angollal hamarabb találkozol munkád során.

2017. dec. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen! :)
2017. dec. 16. 08:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Én Pesten tanulok GYTK-n, nálunk kell egy B2 nyelvvizsga és egy egyetemi záróvizsga (ez olyan gyenge alapfok szint) a diplomához. Az egyik vizsgát angolból kell letenni, a másik lehet német, francia, olasz, spanyol, orosz meg talán a mo-i nemzetiségi nyelvek, de ebben nem vagyok biztos.

Hasznosságát tekintve te döntöd el, melyik lenne a leghasznosabb (pl. ha Németországban szeretnél majd dolgozni vagy bármi más, akkor a németet nyomasd jobban). A legtöbb előadó egyébként elvárja a középszintű angol nyelvtudást, rengeteg angol nyelvű diát és szakszöveget tolnak az orrunk alá, mindenféle fordítás nélkül.

Latin elnevezésekről csak annyit mondanék, hogy lesz egy olyan órád, hogy latin nyelv, ott minden fontosat megtanítanak (legalábbis nálunk). :)

2017. dec. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!