Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Iskolatípust szeretnék váltani...

Iskolatípust szeretnék váltani, szerintetek még lehetséges? (9. osztályos vagyok)

Figyelt kérdés
Szakgimnáziumba járok jelenleg, és sima gimnáziumba át szeretnék iratkozni, a legnagyobb probléma az, hogy a gimnáziumok 2 tannyelvűek, én pedig eddig csak angolt tanultam. Szerintetek lehetséges e még átiratoznom egy gimnáziumba?

2017. dec. 15. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehetséges, ha van hely, (a legjobb gimnáziumokban nem lesz) de meg fogják szentül fogadtatni veled, hogy pótolod a másik nyelvi anyagot, és ezt számon is fogják kérni rajtad. Minél hamarabb intézkedj, ne vesztegesd az időt.

Nem kéttannyelvű, az egészen mást jelent.

2017. dec. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
összekevertem a két idegen nyelvűvel, köszi a választ :)
2017. dec. 15. 23:09
 3/4 anonim ***** válasza:

A sima gimnáziumok nem 2 tannyelvűek. :)


Ha pedig 2 tannyelvű suli érdekel, akkor mivel még 9. osztályos vagy akkor szimplán kezdd újra az egész évet.

Nem kötelező 10-ikből indulnod! Kezdheted 9-ből is csak "buktál" egy évet.

2017. dec. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elvileg nincs az új rendszerbentjérás szakgimnázium és gimnázium között. De még első félévben több esély van, minél előbb intézkedj ha komolyan gondolod. Minél tovább húzod az időt annál nagyobb lesz a különbség a két iskola között.
2018. jan. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!