Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges ez? (bocsi ha nem...

Lehetséges ez? (bocsi ha nem jó helyre írtam)

Figyelt kérdés
Egy gimnáziumba szeretnék jelentkezni ahol közbe szakot is tanulhatok..de utána, gimi után én szeretnék menni főiskolára még pedig pedagógiával szeretnék foglalkozni. Lehetséges ez,hogy két szakkot fogok kitanulni? Ne nézzetek hülyének ha ez nem lehetséges.. még csak 8.os vagyok.:)
2017. dec. 11. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:

A középiskolákban ez a "szakot is tanulhatsz" dolog annyit jelent, hogy egy nagyon minimális betekintést nyújtanak valamilyen egyetemi szak/OKJ nagyon-nagyon-nagyon-nagyon alapjaiba!!!

Magyarul ez annyit is jelent, hogy erről te semmilyen papírt nem fogsz kapni.

A gimi végén ugyanúgy csak egy érettségid lesz, mint azoknak, akik nem "szakos" osztályba mentek. Sőt általában ez a "szak" elveszi a helyet a 2. nyelvtől. Így ennyivel kevesebb leszel.


Azt mondom, hogy a környező legerősebb gimibe menj. Ne dőlj be olyan kamu dolgoknak, mint a marketinges gimi, meg még sorolhatnám.


Ha pedagógia a cél, akkor egy humán osztályt válassz(emelt óraszámú magyar és töri). Ha teheted akkor NYEK(nyelvi előkészítőst).

2017. dec. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ!
2017. dec. 11. 14:45
 3/3 anonim ***** válasza:
Gimnáziumban nem tudsz szakot tanulni, lényegében ugyanazok a tantárgyaid lesznek, mint általánosban. Tagozatot tudsz választani, ami azt jelenti hogy egy vagy két tárgyat magasabb óraszámban tanítanak. Szakmai tárgyak szakgimnáziumban vannak, de ha biztosan főiskolára vagy egyetemre akarsz menni érettsági után, akkor jobb választás a gimnázium.
2017. dec. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!