Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Random alapszak + más területe...

Random alapszak + más területen felsőoktatási szakképzés = tanulhatok mesterképzésen?

Figyelt kérdés

Van egy alapszakos diplomám, amiben a későbbiekben nem szeretnék dolgozni, más területen próbálnék szerencsét.


Úgy tudom, hogyha megvan a 30 kredit, amit a mesterhez kapcsolódó alapszakon is tanultak, akkor lehet felvételizni a mesterre attól függetlenül, hogy más jellegű alapszakos diplomát szereztem.


Nekem sajnos ez a 30 kredit nincs meg (kb. 15-20).

Lehet arra lehetőség, hogy elmegyek 2 éves felsőoktatási szakképzésre és az ott tanult kreditekkel kiegészülne a felvételim, és jelentkezhetnék mesterre?

Tanulhatok mesteren, ha nem az "alapozó" alapképzést tanultam hanem egy teljesen másikat, de a felsőoktatási szakképzésen pluszban szerzett kreditekkel elérném a 30-at? Ilyenkor egyáltalán beszámítanak a FOSZ-os kreditek, vagy csak a Bsc-n szerzettek? Köszönöm a válaszokat.



2017. dec. 16. 20:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a felsőoktatási szakképzés nem játszik, viszont ez csak az én véleményem. Első lépésben be kellene adni egy kreditelismerési kérelmet, hogy lásd ténylegesen mit fogadnának el és mit nem. Utána el lehet dönteni, hogy esetleg fellebbezéssel el lehet-e érni valamit. Rá kell szánni az energiát a tantárgytematikák átnyálazására stb. Aztán meg lehet keresni az oktatási hivatalt.


Belegondolva, eleve oda kellett volna a kérdést írni, nem ide.

2017. dec. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem kell hallgatói jogviszony és felvételi a hiányzó kredit megszerzésehez,hanem az egyetem rész ismerteti képzésre lehet beiratkozni

,azonban az mindenképpen fizetős krediteket kell fizetni.Nem jelent hallgatói jogviszonyt nincs diakkedvez

meny stb.

2017. dec. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!