Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Doktori Iskolába való jelentke...

Doktori Iskolába való jelentkezéshez szakirányú diploma kell?

Figyelt kérdés
Kérdésem kifejtve: Történelemtudományi Doktori Iskolában kerülne kiírásra az a téma, ami engemet érdekelne. Más szakos MA diplomával (jelen esetben magyar szakkal) is lehet jelentkezni? Vagy kifejezetten történelem MA kell hozzá?

2017. dec. 17. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem lehetséges. Különösen, ha olyan a téma, ami kapcsolódik a korábbi tanulmányaidhoz (pl. irodalomtörténet)
2017. dec. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Többen mondták nekem is, bár nekem gyanús vagy furcsa, hogy egy Történelemtudományira vajon tényleg nem kell történelem előtanulmány... Egy magyar szakos nem tanul történelmet, ezért nem tiszta nekem... Köszönöm a választ.
2017. dec. 17. 15:48
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Lehetséges, ha a felvételihez készítesz egy jó kutatási tervet, amivel meggyőzöd a Doktori Iskola Tanácsát, hogy elfogadja a jelentkezésedet. Fontos, hogy olyan témád legyen, amihez valóban van témavezető tanár az adott doktori iskolában, azaz olyan tanár, aki szakértője az adott témának.
2017. dec. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor igazából a doktori képzés alatt nincsenek is általános történelmi ismeretek tanulása? Kifejezetten a témával kapcsolatos tárgyak vannak?
2017. dec. 17. 16:10
 5/5 anonim ***** válasza:

Bár kicsit eltér a téma, de én a Semmelweis Egyetemre felvételiztem az egyik doktori iskolába mérnök MSc-vel. Volt kutatási tapasztalatom és jó kutatási tervem, fel is vettek. Sokaknak nem volt sem orvosi, sem biológus diplomája. Itt nincs ilyen megkötés.


Nálunk már a tárgyak sem jelentősek, félévre leosztva 4 kredit kell minimum, a többi kutatási idő.

A töri lehet elméletibb, ott nem tudom ez hogy van... mindenesetre én örülök, hogy minél kevesebb tárgy van, és több idő marad a témára.

2017. dec. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!