Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kisképző, fotográfia szak...

Kisképző, fotográfia szak tényleg drága?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Iskolaváltáson gondolkodok és a Kisképző fotográfia szakára szeretnék menni, de hallottam olyanokat, hogy nevetségesen drága elvárásaik vannak a felszereléssel kapcsolatban, illetve, hogy ezeket akár egyik hétről a másikra is kérhetik.

Ennek van bármi alapja ?

Nagyon kíváncsi lennék, előre is köszönöm a válaszokat.



2017. dec. 17. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
A fotográfia önmagában is egy drága móka, egy profi váz egymillió forintnál kezdődik, objektívek, meg mindenféle kiegészítő nèlkül.
2017. dec. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

első körben talán azt kéne megkérdezned erről, akitől a negatívumokat hallottad, hogy pontosan miket is kértek és miért drága? a fényképezőgép drága mulatság. viszont nem hiszem, hogy kikötnék BÁRMELYIK iskolában, hogy csak 1 milliós profi géppel tanulhatsz, mert még egyetemi szinten is tökéletesen elég egy százezres belépő szintű gép. az objektívek is drágák, de még profi szinten sem kell 3 milliós szuperdrága objektíveket venni, nemhogy egy iskolához. kizártnak tartom, hogy ne lennének alacsonyabb áron megoldható igényeik. már csak azért is, mert még ha tényleg profi vázat és nagy fényerejű profi objektíveket várnak, akkor is létezik belőlük használt piacon, olcsóbban megvehető változat is. az meg kizárt, hogy mindenből a legújabbat és legdrágábbat vetessék meg.

azt viszont el tudom képzelni, hogy valaki megkapja az elvárásokat és nem képes elfogadni az olcsóbb, kevésbé csúcs alternatívát, ezért aktuálisan az elérhető legjobbat választja, akár kell az az iskolához, akár nem - aztán meg akár ő, akár a szülei, barátai panaszkodnak, h milyen irreális elvárások vannak.


bizonyos elvárások biztosan vannak, amihez gépet kell/érdemes venni, akár eszközöket és talán stúdiót is kellhet bérelni. de azt kizártnak tartom, hogy ezek az elvárások a fotós pályán ls a szakma megtanulása során olyan nagyon irreálisak lennének - vagy olyanok, amik amúgy is ne adódnának ahogy haladsz a tanulás során. szóval ahogy írták: a fotózás drága hobbi...


szerintem az a nagyobb kérdés, hogy érdemes-e fotózást tanulni egyetemen/főiskolán. erre a kérdésre azt szoktam mondani mindenkinek, hogy ha érdekel a fotózás, akkor akkor tanuld, olvass róla sokat, akár tanuld iskolában is, de pályaválasztásnál ne erre tedd fel az életed, mert ha semmi máshoz nem értesz, akkor a fotózásban sem leszel soha sikeres és nem fogsz megélni belőle. messze nincs annyi fotósra szükség, amennyit kiképeznek évente és rajtuk kívül is szinte mindenki más is fotós akar lenni, akinek már van egy fényképezőgépe. és nem az iskolád, de nem is a felszerelésed fogja eldönteni, hogy megélsz-e belőle, vagy sem, hanem hogy a fotós képzésen kívül mi mindent tudsz még az üzletről, piacról, stb. szerintem jobban jársz egy gazdasági és/vagy informatikai képzéssel, amik akár a fotózásban is hasznosíthatóak, de önmagukban is keresett szakmák, így el tudsz bennük helyezkedni, amikor fotósként nem...

2017. dec. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Igaz kicsit késve de am rohadtul nem várnak el ilyeneket..egy muveszeti iskola alapbol nem olcsó (gondolok most a rajz cuccokra is..) de ha ezt szeretnéd csinalni megéri..én nem vagyok kiskepzős csak az egyik barátnőm oda jár és én is oda szeretnek menni.Nyiltnapon azt mondtak nekünk h általában telefonnal fotózik mindenki mert tudják h nem mindenki tudja kifizetni
2018. febr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3: Aham, aztán majd dolgozni is telefonnal fognak és a megrendelő sem várja majd el mert tudja, hogy drága az eszköz? Ez vagy nem igaz, vagy semmit nem ér az adott iskola mert egy telefonon szinte semmit nem tudsz megtanulni.
2018. febr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!