Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogon mennyit kell tanulni...

LILIKE13 kérdése:

Jogon mennyit kell tanulni napi szinten szorgalmi illetve vizsgaidőszakban egy egyébként jó memóriával rendelkező diáknak?

Figyelt kérdés
2017. dec. 17. 23:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hali! Én Pázmányra járok. Első évben a "jogász csak vizsgaidőszakban tanul" történet egész jól működött, kivéve a római jogot (azt évközben is kell tanulni) de ahogy telik az idő egyre inkább kell szorgalmi időszakban is tanulni. Azt mondanám, hogy ha tanulsz szorgalmi időszakban napi 1-2 órát és ez tényleg nem olyan sok akkor vizsgaidőszakban nem fog sok meglepetés érni, persze akkor is kell majd tanulni de jobb esteben csak ismételni. Ha vizsgaidőszakban akarsz megtanulni valami komolyabb tárgyat (róma, polgár, bünti stb) úgy, hogy a kezedben sem volt addig a könyv azt felejtsd el. Nekem ezek a tapasztalataim.
2017. dec. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is joghallgató vagyok...a csak vizsgaidőszakban tanulok valóban nem megy a tananyag mennyiség miatt.....illetve a sok vizsga miatt! Szorgalmiban napi 2-3 óra...vizsgaidőszakban napi 6-7-8 óra, már ha nem tanultál szorgalmiban :-) Legalábbis nekem ennyi idő kell.


Végzős vagyok!

2017. dec. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Sziasztok!


Az egy dolog, hogy megtanulod a jogszabályt, lányoknak könnyebben megy a szöveg megjegyzése, biflázása. Egészévben kell tanulni. De a jog nem arról szól, hogy megjegyzem a jogszabályt, megjegyzem a tanár által írt jegyzetet. Sajnos sokan arről felejtkezünk el hogy alkalmani is kell. Jogesetet értelmezni és alkalmazni rá a szinte naponta változó salátata törvényben módosított jogszabályokat.

És nem árt megtanulni a régi jogszabályokat és annak nyelvezetét. Mert munkád során találkozhatsz, majd érdekes szakszavakkal. Most még tanulod, de alkalmaznod is kell a tanultakat. Hiába kapsz jó jegyet, a lényeg hamár felszabadultál a suli alól, hogy végzed a munkád. A bíróságon nyersz-e pert. Kihúzod-e a slamasztikából a kliensed.

Vagy igyjárt, elvesztettem a pert.

Őrökké kell tanulnod. Én taposztalom. Nem vagyok jogász, de jártam jogra. Amiből államvizsgáztam 15 éve, kidobhatom a kukába. Az összes jogszabály lecserélődött. Alkotmánytól kezdve minden, AE->KET->AKR.

Tanuláshoz hasznos ha baráti, tanulókört létesítesz. (Nem romkocsma cibik) Segítitek egymást. Egyedül nem lehet elvégezni. A tanárok meg az első években kiszórják a népeket. Azután is megy a nyírás...

Jó tanács, vedd meg a Jogi alaptan című könyvet Szilágyi Péter irta. Rettentően rossz, pocsék könyv. olyan körmondatokkal, hogy 2 oldalon át tart... :-) Értsd meg!

Nekem nem sikerült, csak az 5. elolvasásra felfognom mit is akart írni. Ja és menj Zh ra. (elkönyvelnek butának, végig fogsz csak bukdácsolni)

Ebből lesznek az első vizsgáid. Es nagyon szigorú 99% karó.

A jogszabályt nem csak megérteni, értelmezni is kell. A jogszabály alkalmazásnál, ha hatósági esetleg bíróiszékben ülsz, neked (jog)hézagkitöltő szereped is lesz.

Remélem nem rémísztettelek meg benneteket..

Ezeket nem fogja senki leírni, elmondani.

2017. dec. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Igen, szorgalmi időszakban nem árt egy napi 1-2 óra.

Nehéz rávennie magát az embernek, de muszáj, mert e nélkül a vizsgaidőszak még nagyobb rémálom.

Első vizsgaidőszakomban napi 10-12 órát tanultam, hétvége, ünnepek se voltak kivételek. (4,2-es átlagot hoztam össze) Most másodéves vagyok, nem tudom miért, de egyszerűen nem megy a napi 10-12 óra, csak 6-8. (de még ez se mindig garancia, ennyi tanulás mellett sikerült megbuknom büntin... pedig tényleg nem vagyok egy hülye gyerek aki leszarja a dolgokat és két napot "tanul" :D )

És bizony egyes tárgyaknál seggelni kell kőkeményen...

2018. jan. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!