Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha angolból nem tettem érettsé...

Ha angolból nem tettem érettségit, de most külön szeretnék emeltet tenni az beleszámít az egyetemi pontszámítasba?

Figyelt kérdés
Az a célom,hogy két tárgyam legyen emelt és akkor a többletpontjaimat kimaxolom. Ez lehetséges ha egyébként a masik emeltem is nyelvből van?
2017. dec. 19. 19:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyelvszaknál talán beleszámítják a másik nyelvet is, de általában csak 1 idegen nyelvet fogadnak el felvételi tárgyként, úgyhogy másból kéne emeltezni. Majd a felvi.hu-n kell megnézni, amikor a szeptemberi képzéseket meghirdetik.
2017. dec. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A felvételi követelményektől függ. Egyes nyelvszakoknál lehetséges, hogy elfogadnak két idegen nyelv emeltet (pl. szerintem anglisztikán igen), de sokszor az szokott lenni, hogy, hogy magyar nyelv és irodalom vagy történelem és egy idegen nyelv. Úgyhogy ennek majd mindenképpen nézz utána, mert 100 plusz pontot csak akkor kapsz, ha mindkét emeltes tárgyad felvételi tárgy.
2017. dec. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!