Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Azt tanuljam, ami érdekel...

Azt tanuljam, ami érdekel vagy azt, ami elismertebb és állítólag jobbak vele a lehetőségeim?

Figyelt kérdés

Ha azt nézem, hogy mi érdekel és mivel foglalkoznék szívesen, akkor nyelvszakot választok, amivel állítólag nagy valószínűséggel nem fogok tudni boldogulni és eleve rengetegen lenézik a bölcsészeket, mert azok büfészakok és nem jók semmire...Ha pedig a másik szempontokat (nagyobb presztizs, biztosabb munkahely és nagyobb kereseti lehetőség) nézem, akkor pedig egy mérnöki vagy gazdasági képzést választok, viszont egyáltalán nem érdekel sem a gazdasági, üzleti, sem pedig a műszaki vonal.


Egyébként mindkét területen jó vagyok, az idegen nyelvek és a matek is megy.


2017. dec. 20. 15:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedről az az eset jutott eszembe, amikor hobbi elektronikusként és villamosmérnökként a könyvtárban böngésztem olyan könyveket amiből ismereteket szerzek ahhoz hogy a megörökölt földön mit termeljek, mivel jó üzletnek tűnik. Aztán néhány perc unott böngészés után már ösztönösen villamossági könyv volt a kezemben, amiből a legújabb találmányomhoz szedtem össze ismereteket. Míg a föld meg zsíros üzlet is lehetne, mégis vállalkozónak van bérbe adva bagóért. Mert nem az a hobbim és szenvedélyem.
2017. dec. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
Mit szólnál egy angol-infó tanári szakpárhoz? Egy ilyennel számos területen el tudnál helyezkedni. De lehet két nyelv is, például angol-német, angol-francia. Idegen nyelvet magas szinten beszélőkre mindig szükség van.
2017. dec. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Az angol szakot felejtsd el, de egy német, vagy spanyol pl. jó lehet, de a helyedben inkább nem mennék ilyen szakra, nyelvtanuláshoz nem kell egyetem, ott valami olyat tanulj, amihez fontos a papír. Nyelvet meg tanulj önszorgalomból, ha meg megvan minimum a felsőfok valamilyen angoltól különböző nyelvből, mehetsz fordítónak, esetleg tehetsz tolmácsvizsgát is, az ELTÉ-nek van tolmácsképzője is estin vagy levelezőn. Így lesz egy "rendes" végzettséged is, ha nem jönne be a nyelvi vonal, de akár az összejöhet. Érdemes több lábon állni.
2017. dec. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Semmire nem fogsz menni egy olyan diplomával, ami totál hidegen hagy. Mert addig oké, hogy végignyomod az egyetemet (már az is meredek úgy, hogy nem érdekel, ráadásul egy mérnöki képzésen a "matek" és a középsulis matek ég és föld), de utána dolgozni is kell benne. És egy motiválatlan ember nem tud olyan jól teljesíteni. A pénz pedig nem fog elég lendületet adni (több évre, több évtizedre).


Mindenképp olyat válassz, amit szeretsz, amit szívesen tanulsz, amibe úgy is beleraksz időt és energiát, hogy nem is fizetnek érte (mert mondjuk érdekel és a hobbid).

2017. dec. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igazából orosz, török, arab nyelvekben gondolkozom (európai nyelvek pl. francia, olasz stb., nem igazán jöhetnek szóba mert ott kell előzetes nyelvismeret, én pedig csak angolt és németet tanultam), ha már a nyelvszakról van szó. Valamint az angol még kérdéses, mert azt nagyon szeretem és sokáig szerettem volna angolra menni, de más nyelveket és kultúrákat is megismertem és nagyon szimpatikusnak találtam (viszont minorként vagy második minorként még szóba jöhet). Ugyanakkor tanári pályában eddig nem nagyon gondolkoztam, igazából nem tudnám elképzelni magamat tanárként, legalábbis gyerekekkel biztosan nem szeretnék foglalkozni, max. felnőttekkel.
2017. dec. 20. 15:59
 6/13 A kérdező kommentje:
Egyetemre mindenképpen szeretnék menni (szeretnék mesterképzést is, majd phd-t), és úgy látom, hogy azért szükség is van rá mert nagyon sok mindent tanul az ember, sokat tesz hozzá a világlátáshoz, személyiséghez, gondolkodáshoz és szerintem már maga a papír miatt is megéri. Nekem például van olyan ismerősöm, aki nem végzett egyetemet, viszont négy nyelven folyékonyan beszél felsőfokon. Úgy gondolta, hogy akkor majd olyan munkát keres, ahol a nyelvtudását tudja hasznosítani, viszont rengeteg helyről elküldték amiatt mert nincsen diplomája (bármilyen szakos diplomát elfogadtak volna) és sokáig tartott mire talált egy jó állást. A fordító-tolmács mesterképzésen is gondolkoztam már, ugyanakkor itthon nem minden nyelvből elérhető.
2017. dec. 20. 16:06
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Én nem a tanári pályát javasoltam, hanem egy olyan képzést, ami hasznos is, élvezetes is, és egyetemi végzettséget ad.
2017. dec. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy attól, hogy tanári szakot végeznék még nem kell feltétlenül tanárként elhelyezkednem, viszont akkor miért lenne értelme tanári szakot végezni (mikor mondjuk ugyanúgy választhatok két idegen nyelvet, nem osztatlan tanári képzés keretei között)? Ne vedd kötekedésnek mert nem annak szánom, csak szimplán ezt nem értem.
2017. dec. 20. 16:19
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert szerintem nem választhatsz. Ha anglisztikára, germanisztikára, etc. mész, megcsinálod az alapképzést, majd a mestert, és ott vagy agyonképezve, de csak egy szakkal. Ugyanez a helyzet, ha mérnök, programozó vagy közgazdász szeretnél lenni. A tanárképzésben az a jó, hogy ugyanúgy 5 év, ugyanúgy egyetemi a papírod, de két, akár teljesen különböző területtel (pl. angol-infó, német-kémia) is megismerkedhetsz. Nyilván nem lesz olyan magasszintű tudásod, mint az egyszakos bölcsésznek, mérnöknek, vegyésznek, de ha ez nem cél, akkor szerintem jó választás lehet. De tényleg sokféle variáció elképzelhető. Egyetem nélkül is szeretzhetsz piacképes tudást, például egy jó szakképzés, és egy (netán kettő) magas szinten beszélt idegen nyelv is kapóssá tehet a munkaerő piacon.
2017. dec. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem inkább azt gondold át, hogy mit akarsz dolgozni. Mert az egyetem csak 3 vagy 5 év, de utána gondolom sokkal többet fogsz vele dolgozni.

Tehát egy nyelvszak elvégzése után mit akarsz vele kezdeni? Tanár (iskolai/nyelviskola), egyetemen tanár, nyelvész, tolmács, fordító?


Vagy ha ezek közül egyik se nagyon vonzz, akkor szerintem végezz el vmit ami viszonylag érdekel és ha multinál helyezkedsz el akkor ott úgyis fogod használni nyelveket is. Az egyetem mellett meg tanulhatsz nyelveket.

2017. dec. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!