Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik lenne a legcélszerűbb...

Melyik lenne a legcélszerűbb választás?

Figyelt kérdés
Múlt évben érettségiztem, de sajnos csak utólag találtam meg mi lehet az ami érdekel. Az ELTE BTK-án néztem ki magamnak a Keleti nyelvek és kultúrák Japán szakot, ahova 400-402 volt a ponthatár az utóbbi években. Angolból tervezek emelt szintűt írni mert egy legalább kell, de úgy is reálisan nézve 372 pontom lesz. Csináljak inkább töriből emeltet (közép lett 60) és akkor az angol nyelvvizsgámat is tudom számítani? viszont akkor is 78% felett kell hogy sikerüljön, ami egyáltalán nem biztos... vagy inkább menjek a Romanisztika Spanyol szakra, és csak minornak vegyem fel a Japánt?

2017. dec. 22. 04:33
 1/5 A kérdező kommentje:

Nem azt kérem hogy döntsetek helyettem, csak egy kis rávilágítást, hogy egyáltalán lenne értelme próbálkoznom vele, vagy lehet hogy idő és pénzkidobás (az érettségit újra megírni 21000/35000)?

Jelenlegi eredményem elég siralmas őszintén... Angol közép 86%, Történelem közép 60%. Ez így 292 pont ha jól számoltam.

Angolból egy emeltet simán megtudnék csinálni ugyanilyen ponttal ha tanulnék rá egy kicsit, úgy már 342, és Spanyol B2es nyelvvizsgát tervezem letenni jövőre, úgy jönne ki 370pont.

Viszont ha Angol helyett töriből mennék emeltre, akkor számíthatna az angol C1es nyelvvizsgám is, meg hát a töri mégiscsak 60% amin azért van mit javítani. Ha sikerülne 76% fölött, akkor meg lenne a 400+ pont! De vajon ez lehetséges lenne egy minimális ismerettel történelemből... ha igen akkor hogyan?

2017. dec. 22. 04:46
 2/5 A kérdező kommentje:

Látszik hogy fáradtan írtam ki a kérdést. :)

Először 78 majd 76 %, de valójában már 70el is 402 pontom lenne...

2017. dec. 22. 05:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Elég sok információ ez így:D

Mindenképp olyan szakot válassz, amit szívesen tanulnál - itt még ne kezd el mérlegelni a felvételi esélyeket. Ha ezek megvannak, akkor rendezd őket sorba - itt se kezdj még el kombinálni. Végül abból csinálj érettségit/nyelvvizsgát/stb, ami kell a felvételihez.


Ahogy elnézem a romanisztika spanyol szakra kell emelt érettségi spanyolból, ez már meg van?


Az egyetemen 1-1 vizsgára jó eséllyel annyit kell majd tanulni, mint 1 emelt érettségire (ha nem többet). És ott nem hónapok fognak rendelkezésre állni, hanem hetek (vagy inkább napok:D). Ha elég motivált vagy, akkor a töri emelt is sikerülni fog.

2017. dec. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És ha csinálsz egy angol emeltet és egy töri közepet?
2017. dec. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen,bocsánat a sok infó miatt csak utóbbi hónapokban nagyon ezek körül jár az agyam, és egyszerűen túl sok mindent akarok megtudni még. :D Igazából a tanulással nem lenne szerintem gond, viszont a Spanyolom tényleg nincs még olyan szinten..

Azzal az az egy problémám volt, hogy ugye 21000ft a középszintű és 35000ft az emeltszintű. Aztán az 56000 így elsőre soknak tűnt. De abban igazad van, hogyha ez fontos nekem, és tényleg ezt szeretném az a 20000 már ne állítson meg. Úgyhogy biztosan átgondolom, köszönöm!

2017. dec. 23. 01:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!