Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen esélyeim vannak a...

Milyen esélyeim vannak a későbbiekben tanárként?

Figyelt kérdés

Tanárszakos(kémia) hallgató vagyok, ez a harmadik évem az egyetemen. Egyre inkább úgy érzem, hogy nem akarom diploma után "elfeledni " mindazt a tudást amit az egyetemen megszerzek. Ez alatt azt értem, hogy fantasztikus dolgokat tanítanak, de ezekkel a számomra csodálatos dolgokkal egyetem után, egy középiskolában sosem fogok találkozni.

Egyre jobban vonz a kémia, nemcsak azon a szinten, ahogy mi tanuljuk, többet szeretnék tudni, nem akarom 3 év múlva itthagyni az egyetemet.

Tanarszakoskent is van lehetőségem diploma után folytatni a tanulmányaimat? Pl doktori képzésre csak vegyész jelentkezhet?

Köszönöm a valaszokat.



2017. dec. 22. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen diplomával jelentkezhetsz.
2017. dec. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bárki jelentkezhet doktori képzésre. A közoktatásban egyszakos tanárkén nem túlzottan fényes a jövő, de ha magántanárként vállalsz felvételire előkészítést, az már jobb. A gazdaság számos területén alkalmaznak tanári diplomával is vegyészethez értőket, bár kétségtelen, hogy ott a vegyészek, vegyészmérnökök előnyben vannak.
2017. dec. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"A közoktatásban egyszakos tanárkén nem túlzottan fényes a jövő" - fizika/kémia szakosként hidd el, hogy el fog tudni helyezkedni :)

És igen, természetesen jelentkezhetsz doktori képzésre.

2017. dec. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem az elhelyezkedés gáz, hanem a közalkalmazotti bértábla:)
2017. dec. 23. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tom Benko ***** válasza:
62%
@wampax: Dehát ott a három hónap nyári szünet, meg az őszi, téli, tavaszi, meg a magántanytványok... ;)
2017. dec. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

@Tom Benko:

Nézd meg légyszi azt a bértáblát! Mesterdiplomával az első 2 évben nettó(!!) 135t fogok kapni. de tök jó a helyzet amúgy, egészen 150ig is felmehet kb 10 év után. mekkora mázli! Akkor majd még egy Balaton-szeletre is jut az albérlet kicsengetése után, nagyon várom.


kérdező, én is tanárszakos vagyok, és hasonló érzéseim voltak, ezért utánakérdeztem, és lehet menni PhD-re a képzés után. Én is így fogok terveim szerint tenni.

2017. dec. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
100%
@6: Az a fránya szmájli a végén... Amúgy én meg 16 éve tanár vagyok, szóval nem kell bemutatnod.
2017. dec. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!