Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosit kezdtem, most nem...

Orvosit kezdtem, most nem érzem magam megfelelőnek. Merre módosíthatok pályát?

Figyelt kérdés

19 leszek, most van az 1. vizsgaidőszak, szerintem az anatómia kifog rajtam.

6.óta bioszt-kémiás vagyok, állatorvos/orvos/gyógyszerész volt amik közül választottam. Az orvosi csak úgy lett, nem elhivatottságból.

A bioszt szeretem, kémiánál a matekot jobban, infót megtanulom ha kell. Történelem az, amivel nem foglalkoznék. A formatervezés, nyelvtanulás, filozófia, rajzolás érdekel és kikapcsol. Mindig kitűnő voltam.

Mit lépjek ebben a helyzetben? Élemiszermérnökire mehetnék emelt bioszt-kémiával (angol emelt is van)

Szempont, hogy nagyon biztos álláslehetőséget kínáljon és sokat keressek végzettként. 18/L



2017. dec. 25. 17:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Élelmiszermérnökként te soha nem fogsz annyit keresni, hogy megérje elvégezni. Most végzek, életem egyik legnagyobb tévedése. Ne csináld!
2017. dec. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Élelmiszermérnökin csak mikrobiosz van,viszont kémiából sokkal több van, mint orvosin (általános és szervetlen,szerves,biokémia,analitikai kémia,élelmiszerkémia) szóval ezt csak akkor ajánlom, ha bírod a kémiát. Az élelmiszermérnöki a SZIE-n nem nagyon matek orientált, az egész teljesíthető ha tanulsz és érdekel is, inkább a művelettanra és a technológiára fekszenek rá.

Viszont nem tartozik a legjobban fizető mérnöki szakok közé, de MSc-vel simán ki lehet fogni egy jól fizető állást.

2017. dec. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Villamosmérnök, gépészmérnök, programozó, infó. Mind jól fizet és ezek szerint nem lenne gond megtanulnod.
2017. dec. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
#1 Alapképzéssel az esetek 70%ban marad a technikusi meló, az nyílván nem fizet jól, ezért kell az MSc...
2017. dec. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Örültem, hogy elvégeztem az alapot. Semmi használhatót nem adott. Eszem ágában nincs még a mestert is elvégezni ebből. Keresek valamit, amiből meg is lehet élni. Felesleges időpocsékolás.
2017. dec. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hol végeztél ha szabad kérdeznem?
2017. dec. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
26%

Érdekes, hogy a sokadik ember gondolja azt, hogy rosszul választott egyetemet az első vizsgaidőszak alatt, miközben azt kellene inkább mondani, hogy nem tanul/tanult, nem akar tanulni, felkészülni a vizsgákra.


Kérdező, olyat válassz ami érdekel és el tudod képzelni a jövődet benne. Ha meg az anyagi része a lényeg, akkor golddigging és nincs is min aggódni tovább.

2017. dec. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én is elsős vagyok orvosin. Nekem szorgalmi időszakban volt a mélypont az anatómia miatt, de aztán jobban átgondoltam a tanulási módszeremet, és az utolsó hónapban már négyes volt a legrosszabb jegyem (itt SZOTÉ-n minden héten kapunk egy jegyet anatból :D), szóval, ha csak az anat miatt akarod feladni, szerintem érdemes még egy próbát tenni, mert még simán megtanulhatod, plusz nem ajánlgatom, de ha nagyon nem sikerül, akkor elvben meghirdetnek vizsgakurzust. Igazából azt tapasztaltam, hogy olyan, mint a futás, hogy nagyon nehéz nekiállni, és el sem hiszed, hogy maratonokat le lehet futni, de aztán, ha elég energiát áldozol rá, akkor elkezd megyegetni. És nagyjából mindenkinek megy, aki megfelelő hatékonysággal elég energiát áldoz rá. Például, nekem segített, hogy a szemináriumi diákat kiírtam kisbetűvel egy darab lapra, és kijelöltem negyven percet, amíg csak a tanulásra koncentrálok, aztán tíz-tizenöt perc pihenést, amikor mehetett a Facebook-Instagram és a más dolgokra gondolás, aztán folytattam a tanulást, és azzal kezdtem, hogy elismételtem magamban az előző blokk anyagát. Így a heti anyagból felkészülés nettó két órát vett igénybe, és pluszban nézegettem az atlaszban meg képeken, hogy amúgy micsoda hol van, de az már kb passzív tanulás volt. Jaa, és tényleg ez a felső/alsó végtag a legunalmasabb, jövő félévben a zsigerek jönnek, amiről minden felsőbbéves vidámabban mesél. :D


Persze, ha nem is akarsz orvos lenni, akkor nem próbállak meg rábeszélni, hogy maradj, de egészen friss tapasztalatból tudom, hogy ez a "nem vagyok alkalmas" érzés sokszor nagyon csalóka, mert olyan kudarcok és stresszforrások szülik, amikkel mindenki szembesül menet közben, és csak át kell lendülni rajtuk.


Szerintem a legtutibb amúgy az, ha GYTK-ra mész á; matekos, bioszos és nincs messze az orvositól. Egyébként, ha jó vagy matekból, vegyészmérnökire vagy biomérnökire talán érdemesebb elmenni, mint élelmiszermérnökire, és a matek közepeddel meg valamelyik emelteddel tudnál felvételizni, mert a ponthatárok amúgy sem annyira magasak. Esetleg valamilyen másik mérnöki szak. Például VIK-ről is lehet azt hiszem egészségügyi mérnök Msc-re menni.


Egyébként meg hajrá, és tényleg ne add fel. Én is felváltva érzem magamat mindenre alkalmatlannak vagy totálisan ignoránsnak az élet dolgaira, szóval nem állíthatom, hogy távol állnak tőlem a gondolataid, de pont ezért kötelességemnek is érzem, hogy azt írjam, hogy semmiképpen se azért hagyd itt ezt a szakot, mert úgy érzed, hogy képtelen vagy rá. Simán képes vagy rá.

2017. dec. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Info-bionika? Kicsit minden van benne, amit szeretnél és msc-vel már elég jó.
2017. dec. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha sokat szeretnél tényleg keresni, és a biztos magas szintű megélhetés a fő szempont akkor a matek infó vonalon kell gondolkoznod. Pláne, ha nem is állnak ezek tőled messze.


Gépész, Villamos, illetve Infó mérnökre szűkíteném le ha tényleg a kereset a fő szempont és a matekhoz is van affinitásod valóban. (Mondjuk ezt lehet fejleszteni! )

Többi mérnöki irányzat nagyjából felejtős ilyen szempontból.

Azon meg ne stresszelj, hogy csaj vagy. Egyre több csaj megy el ilyen irányba.

2017. dec. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!