2018-ban már csak emelt szintű érettségivel lehet felvételizni egyetemekre?

Figyelt kérdés
tudom, bután hangzik a kérdés, de hiába böngészem a felvi.hu-t, számomra nem egyértelmű, hogy ha kikeresek egy bizonyos szakot (pl. földtudományi), akkor a beszámítható tárgyaknál, -ahonnan kettőt kell kiválasztani - úgy értik evidens, hogy emelt szinten kell érettségivel rendelkezni, vagy megfelel a régi típusú érettségi is, a 2004-es, amikor még nem létezett kétféle szint, egy érettségi volt és kész? Sajnos nem vagyok már mai darab, lemaradtam a folyton változó szabályokról, és kissé el vagyok tévedve a témában. Minden segítséget megköszönnék. Ha ez még jelent valamit, akkor levelező képzést néztem ki, mert munka mellett én már nem tudok nappalin tanulni, és ez egyedül Szegeden valósulhat meg e szak tekintetében.

2017. dec. 27. 00:37
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

[link]

Véleményem szerint nem mindig jó az eduline-t nézni, ezt is csak két link miatt teszem ide. Ott van mind a 2018-as és 2019-es követelmény. Gyorsan rapillantva nem kell egy emelt se, és sok közül lehet választani (nézz rá azért hogy pontosan mire gondoltál).


A "sima" érettségit középnek számolják el. Az, hogy kell-e neked is 5 tárgy (matek, töri, magyar, idegen nyelv, +1), azt sajnos nem tudom. Ha van kérdésed, írd meg nyugodtan akár ide, hátha tudok valamit mondani. (Idén felvételiztem, elméletileg benne vagyok még a dologban, mindössze fiatalabb vagyok mint te.)

2017. dec. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt le vannak írva az érettségi követelmények az adott szakra: [link] Leegyszerűsítve: biológia, fizika, földrajz, informatika, kémia, matematika, természettudományból (esetleg szakmai tárgyból) kell 2-ből érettségivel rendelkezned. Itt megtalálod azt, hogy a hagyományos érettségi ettől eltérő tárgyai minek felelnek meg: [link] A hagyományos érettségi középfokúnak számít. Az ötös eredmény 100%, a négyes 79%, a hármas 59%, a kettes 39%, ezekkel tudsz számolni a pontszámítás során. Ha nincs a felsorolt tárgyak közül legalább kettőből érettségid, akkor májusban érettségizned kell valamelyik tárgyból, elég középszinten is, de az emelt szintű érettségiért 50 pluszpont jár.
2017. dec. 27. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos még nem. Igazából szerintem ez is olyan lesz, mint a kötelező termtud, végül nem vezetik be...
2017. dec. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
Utolsónál a pont! Ez is egy ilyen hamvábaholt döntés, pedig erre nagy szükség lenne. Orvosin pl 2013 óta két emelt kell, és a színvonal azért érezhetően javult, (bár nyilván ez se szűr ki mindenkit, de legaláb elrettent egyeseket).
2017. dec. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

Ha érdekel valami akkor könyedén lekéne tudnod rakni belőle egy emelt szintű érettségit :P


Pl.: Ha programozó szeretnél lenni, akkor az a minimum, hogy egy emelt infót leraksz és talán egy emelt matekot.


Nem tudom, hogy kötelező-e, de érdemes, mert mások akik ugyan oda jelentkeznek és ténylegesen érdekeltek a témában biztos lefogják.


Általában azok küszködnek az ilyenekkel akik nem igazánn tudják, hogy mit akarnak.

"Menőn hangzik a jog. Igaz semmit sem tudok róla, de csak megtanulom."

2017. dec. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugtató, hogy még nem szigorították ennyire meg. Rögtön az érettségim után én is "kijártam" egy egyetemet, végül bölcsészként végeztem, és az élet másképp alakult, mint szerettem volna, így most,14 évvel később még egyszer nekifutnék a dolognak. Hálistennek az érdeklődésem eléggé szerteágazó, így talán, egy megfelelőbb szakkal van esély más irányba kormányozni az életem ;)

Földrajzból van középszintű érettségim, ez volt a választott ötödik tárgyam, és most informálódtam az emelt szintre jelentkezés mikéntjéről és árairól. (Elég szép summa ez a 35.000 egy érettségiért).

Mivel már nincs kikkel együtt készülnöm, esetleg ajánlotok valamit? Facebook csoportot, segédletet, oldalt? Vagy elég, ha megveszem az emelt érettségis tankönyveket?

Mivel két tárgyat kell választani, és a matekom egy kegyelem kettes (soha életemben nem voltam jó belőle, és nem is vágyom ezen javítani, örülök, hogy már nem kell vele vesződnöm), maradnak a felsorolt egyéb lehetőségek. Biológia esetleg? Közép- vagy emelt szinten javasolnátok annak, aki csak két évig tanulta kicsit több, mint 15 évvel ezelőtt? Bevallom, nem mozgok túl otthonosan benne, de a fizikánál még mindig testhezállóbbnak érzem. Én egy középszinttel gondolnék megpróbálkozni, de fogalmam sincs, mennyire szokott durva verseny menni a földtudományi szakok levelező képzésein, szar lenne pár ponttal lecsúszni...

A jelentkezésről még annyit kérdeznék, hogy a weblapokon e-felvételit emlegetnek, de régen létezett papír alapú jelentkezési lap is, meg felvételi könyv az egyetemekkel és szakokkal. Ez a lehetőség már nincs?

2018. jan. 5. 01:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy nagy verseny lenne a földtudományi szakra. Én földrajzból az emeltet ajánlanám, bioszból teljesen feleslegesen szívatnád magad egy emelttel. A fizika szerintem hasznosabb lenne, bár írtad, hogy nem szereted. Pedig abból egy közép szerintem nem nehéz. A ponthatár abszolút alacsony ELTE-n (320), Miskolcon még alacsonyabb 284, ezekhez nem kellenek emelt érettségik...


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..

[link]

[link]

2018. jan. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szegeden is csak 286, ezt gyakorlatilag bárki el tudja érni. Milyen jegyeid voltak (utolsó két tanult év: magyar/töri/matek/nyelv/termtud)? Ha van érettségid, szinte kizárt, hogy ne legyen ennyi pontod.


[link]

2018. jan. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az utolsó két évre őszintén szólva, emlékszik már a fene. Az érettségi így néz ki: magyar 4, matek 2, német 4, töri 5, földrajz 5. És 2004-es, azaz középszintnek felel meg.
2018. jan. 6. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!