Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Földtudományi diplomával...

Földtudományi diplomával lehetséges elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Főként olyanokat kérdeznék, akik ilyen, vagy hasonló szakot végeztek. El lehet vele helyezkedni? Sok helyről hallani, hogy nagyon rossz a helyzet, nagyjából esélytelen az elhelyezkedés.

2013. ápr. 30. 23:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát földtudományi BSc diplomával tényleg nem lehet mit kezdeni. Mindenképpen javaslott az MSc is, főleg mert a diplomádban is az fog szerepelni hogy okleveles geológus/geofizikus/meteorológus/stb. Míg a BSc-s diplomában csak földtudományi kutató, ezzel csak asszisztensi jellegű feladatokat láthatsz el, míg az MSc-s diplomával vezetői beosztásod is lehet.
2013. máj. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 imco ***** válasza:
100%

Nekem MSc geológus mérnöki diplomám van. Miskolcon végeztem. Több mint két éve Chilében dolgozom (természetesen a szakmában).

Egyébként ha otthon akarsz elhelyezkedni akkor ajánlom a Miskolci egyetemet mert az mérnök diplomát ad, ellentétben az összes többivel. Második helynek az ELTE. A többit felejtsd el.

Miért?

Én most pályáztam egy állást a MOL-nál (még nincs hír, hogy sikerrel e), és a pályázati kiírásban konkrétan az szerepelt, hogy előnyt jelent a ME-MFK vagy az ELTE-TTK szerzett diploma (ebben a sorrendben). Az iparban viszont egyértelműen a Miskolci diploma többet ér.


Mo.-on nincs túl sok munka, de kis szerencsével el lehet helyezkedni. Ahogy az előttem szóló is mondta, mindenképpen kell egy MSc. A Bsc kevés. Aztán meg kell próbálni 1-2-3 évet lehúzni külföldön (mert ott van sok munka ellentétben a hazai helyzettel). Aztán haza lehet jönni szerencsét próbálni, gyakorlatilag pályakeydőként, de mégis 1-2 év külföldi szakmai tapasztalattal már nem olyan lehetetlen dolog munkát találni.


Bármi kérdésed van ezzel kapcsolatban, szívesen válaszolok.

2013. máj. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%
imxo: azt azért hozzátenném,hogy másik pozícióba meg kifejezetten geológust keresnek, és nem geológus mérnököt :) nyilván a betöltött állástól függ, pl. modellezőnek geológusokat jobban szeretnek
2013. jún. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!