Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereset szempontjából melyik...

Kereset szempontjából melyik szak a legjobb?

Figyelt kérdés

Jog, pszichológia, gazdasági

Ezek közül a későbbiekben mennyit lehet keresni? A fizetés szempontjából melyik éri meg a legjobban? (Nem fő kritérium) és milyen lehetőségek vannak?


2018. jan. 1. 21:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de elég nagy butaság a kérdésed. Egyrészt gazdasági képzés egy pénzügy, vagy biztosítási matematikus mesterképzés is, valamint egy turizmus-vendéglátás vagy HR alapszak is, a fizetési különbség viszont nem ritkán 6-8-szoros.

Másrészt a diploma nem predesztinál semmire. Jogászként lehetsz jól menő ügyvéd több millióért, vagy egy államigazgatásban dolgozó aktatologató havi nettó 120-ért. Pszichológusként is ismerek olyat, aki óránként 15-20K-ért dolgozott, meg olyat is, aki iskolapszichológusként kis túlzással egy hét alatt keresett meg ugyanennyit. Gazdasági területeken meg... azt hiszem, ott is leírtam, milyen különbségek vannak.

Ha nagyon szorgalmas vagy, kellő áldozatok meghozatala mellett a három közül bármelyikkel tudsz jól keresni, de egyik sem garancia erre.

2018. jan. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem én vacilálok a három között. Csak elég sok tévhit van ezekkel a szakokkal kapcsolatban és gondoltam felteszek egy ilyen kérdést.
2018. jan. 1. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!