Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Római jog 1. vizsgán milyen...

Római jog 1. vizsgán milyen beugratós kérdések szoktak lenni?

Figyelt kérdés

2018. jan. 1. 23:58
 1/3 anonim ***** válasza:
89%

Komolyan itt vársz tippeket a róma vizsgádra? :D

Ne nevettesd már ki magad. Van egy könyv, jobb esteben jártál előadásra, vannak évfolyamtársaid, van facebook, vannak felsőbbévesek, mindig minden egyetemen kerimngenek kidolgozottak... Valamelyiket szedd elő és tanulj nagyon gyorsan. Itt msenki nem fogja eléd rakni, hogy mit kell mondani egy vizsgán.

Vádg be takkra a Földi-Hamza könyvet és talán nem ér sok meglepetés, de nem árt tanulmányozni a tételsort is. Viszont ha azt sem sejted, hogy milyen beugratós kérdések lehetnek nem sok esélyt látok..


Én is voltam jogi egyetemen. Akkoriban az ilyen tippekért felsőbbévsekhez mentünk vagy figyeltunk előadáson ahol a tanárok általában elmondták, hogy mik a buktató kérdések.

2018. jan. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

beugratós kérdések? :-)


Anno....bementem kihúztam egy darab tételt...ha minimum tétel volt elmondása után húztam még egyet :-) ha nem minimum tétel volt és sikerült elmondani miről van szó akkor indult a 1,5-2 órás buli....jöttek kérdések össze-vissza....mindenhonnan..fogalmak..felsorolások..összefüggések..minden....és végül a jegy. Szerintem vagy 30-40 kérdést biztost kaptam..ha egyet tévesztetsz vagy a felsorolás nem volt hibátlan és természetesen sorrendben akkor újra játszhat tábla volt :-) Régi szép idők...majd Pp-ből gondolj vissza rá, de államvizsgára készülvén garantáltan visszasírod Rómát. :-)

2018. jan. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fura, hogy ma már az ELTE-n az alkotmányjogtól tartanak. A római jog érthető, hogy félelmet kelt, főleg elsősként számot adni egy (holt) jogrendszer egészéről. De közighez, Pp.-hez, Be.-hez képest játék és mese.
2018. márc. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!