Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Milyen kérdéseket tesznek fel...

Milyen kérdéseket tesznek fel a határon belépéskor az Usában? Vannak beugratós kérdések? Ha nem tudok rájuk válaszolni visszafordíthatnak?

Figyelt kérdés
Ha lehetne valaki leírná angolul és magyarul a válaszokat-kérdéseket?Előre is köszönöm!
2011. okt. 2. 22:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
senki nem fog neked érdemes választ adni...nem robotok dolgoznak ott hanem emberek...1000 embertől jöhet 1000 féle kérdés...
2011. okt. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Did you packed your bag yourself?

Did anyone sent you anything with your bag?

Do you have any sharp items in your bag?

Do you have a bomb in your bag?

Should he want to hijack the airplane? :-)

Do you have any metal objects with you? Watches, keys, belts?Mondjuk ezeket felszállás előtt kérdezik!


Do you have anything to declare?

I do not have anything to declare.


What’s the aim of your visit?

I’m here as a tourist.

How long are you going to stay?

I’m staying for a week.


stb...


Ha nem tudsz angolul,írass egy levelet,amiben leírják,hogy nem beszéled az adott nyelvet,írass egy útitervet,nem árt ha odaírják a címet is ahol tartózkodni fogsz stb...

Ismerősöm úgy ment ki Ausztráliába,hogy egy kukkot sem tudott angolul!

2011. okt. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!:)ha nem nagyon beszélem a nyelvet mekkora esélye van hogy elutasítsanak?
2011. okt. 3. 17:44
 4/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok!Az attól függ,milyen szándékkal szeretnél belépni!Szimpla "kirándulás" mint turista,vagy esetleg dolgozni szeretnél kiutazni?

Nem mindegy!Az Immigration officer direkt arra van "kiképezve",hogy a gyanús viselkedésű embereket,akikről azt feltételezik,hogy esetleg letelepedni szeretnének,vagy dolgozni ne engedjék be az országba.

Nagyon sok turista megy nap mint nap,és nem mindenki beszél angolul!Ne aggódj,beengednek!Azért nem fognak visszafordítani,mert nem beszélsz angolul!Mondjuk nem ártana íratnod egy levelet,mint már az előbbi hozzászólásomhoz írtam!Vagy esetleg ha mód van rá,keress egy olyan embert,aki tud angolul,ne egyedül vágj bele!Jó utat,sok sikert Kívánok!:-)

2011. okt. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2011. okt. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
turistaként utaznék be családlátogatás céljából.csak az a baj hogy sajnos nem igazán beszélek angolul
2011. okt. 3. 18:21
 7/12 A kérdező kommentje:
és még egyszer köszönöm a segítséget:)sajnos egyedül kell átrepülnöm,de valahogy megoldom:)köszi remélem zökkenőmentesen zajlik minden:)
2011. okt. 3. 18:23
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha jövő év elején mentél volna,szívesen elmentem volna egy darabig Veled,mivel én akkor repülök az államokba!(JFK-ra)

Merre felé laknak a rokonok?

2011. okt. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ohio,Cleveland.Hát az a baj h régóta szeretnék ki jutni és már idén lenne rá lehetőség és nem nagyon akarom halasztgatni:)remélem minden ok lesz beutazáskor:)de azért köszönöm:)
2011. okt. 3. 19:27
 10/12 anonim ***** válasza:

SZerintem nem lesz gond. Csak azert, mert nem beszelsz angolul biztosan nem kuldenek vissza. Amit tehetsz, hogy odacsapodsz valakihez a gepen, aki tud angolul, es majd o segit forditani neked a belepeskor. En is segitettem anyukaknak, akik a gyerekuket jottek meglatogatni.


Ha biztosra akarsz menni, akkor tenyleg tedd azt, amit az elotem szolo irt, hogy viszel egy angol levelet, amiben minden lehet seges kerdesre ot a valasz. (Ez, kb egy negyed A4-es oldalra elfer)

2011. okt. 6. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!