Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A felsőoktatási szakképzés...

A felsőoktatási szakképzés megéri?

Figyelt kérdés

A programtervező informatikusra mennék a Gamf-nál FOSZK-ra. Megéri és jól lehet vele keresni? vagy mindképpen egyetem/fősuli?

válaszokat előre is köszönöm



2018. jan. 2. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Szerény véleményem szerint IGEN, ha értékes, szorgalmas munkaerő vagy, értesz a munkádhoz. Nagyon sok helyen előnyben részesítik a hozzáértést és a tapasztalatot, ami nem feltétlenül van egyensúlyban a kapott képzéssel.
2018. jan. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Ha kimondottan programozni szeretnél és nem fontos a diploma, akkor inkább egy bootcamp-et javasolnék. Egyrészt rövidebb a képzés és sokkal gyakorlatiasabb.
2018. jan. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Erre a kérdésre nem lehet egyértelműen egy választ adni.

Igen, jól lehet vele keresni és igen, ha szereted, akkor megéri. De nem a papír miatt lehet vele jól keresni. Egy BSc is eléggé az alapok alapjait súrolja a dolgoknak, így nyilván egy felsőfokú szakképzés meg főleg. De egy adott cég nem azért alkalmaz egy adott egyént szoftverfejlesztőként, mert van diplomája. Hanem mert meg van a mögöttes tudás (amit egyetem mellett, önszorgalomból kell összeszedni a saját szabadidődből - pl. el kell menni gyakornokoskodni, képezni kell magadat stb. Mert ahogy előbb is írtam az egyetemen csak az alapok alapjai vannak). Persze nagyon sok cégnél követelmény a BSc, de ez is inkább azért van, mert feltételezik, hogy annak meglétével az illető foglalkozott már annyit a dologgal szabadidejében, hogy belépő tudás meglegyen.


Szóval igazából csak akkor kezdj bele, ha tényleg érdekel a dolog (és nem csak a jó fizetés motivál). És a szerzett papírra ne úgy tekints, mint garanciára. Mert lehet valakinek PhD fokozata is, ha az adott cég elvárásait nem üti meg, akkor nem veszik fel.

2018. jan. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat:) mert én is azt akarom hogy legyen erről papírom és majd a szabadidőmben meg fejlesztem magam hogy azért ne annyit tudjak amennyire megtanítanak :)
2018. jan. 2. 21:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is proginfo foszk-ra jelentkezem csak Jászberénybe. Ezelőtt is ilyesmit végeztem, pénzügyi felsőfokú szakképzést (ezt váltotta fel a foszk). Mivel rájöttem hogy a pénzügy nem az én világom, ezért akarok programozásra menni most, mert megtetszett. De térjünk a lényegre. :)

Mivel van már a munka világában tapasztalatom így 100%-ra biztosra mondhatom, hogy nem számít a papír. Sok helyen látom/hallom, hogy az emberek azt mondják, hogy csak a diploma számít, anélkül kitörölheted a s***ed. Ahhoz képest én pénzügyi fsz-el sose voltam munkanélküli az elmúlt 4 évben mióta dolgozom... Sokszor el meg se kérdezték hogy pontosan mit végeztem, tesztet toltak elém, megcsináltma, az alapján döntöttek. Nem tudom, miért él ez a kép az emberek fejében, hogy ennyire csak a diploma a fontos, mindenesetre mindig mosolygok rajta:)

Azért is döntöttem a foszk mellett most, mert egy volt kollegám szintén programozás iránt érdeklődött, hálózati informatikus foszk-on most másodéves, és már kapott is egy gyakornoki állást egy banknál...

Szóval ennyire számít a papír...:)

2018. jan. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi :) nyilván azért a tudás a mérvadó csak jobb papírral gondolom könnyebb dolga van az embernek :)
2018. jan. 31. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!