Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol találhatok olyan intézmény...

Hol találhatok olyan intézményt/honlapot ami szakmákat tartalmaz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

10. osztalyos vagyok. Igaz, h meg elottem all jo par ev, azonban az evvegen kotelezoen fel kell venni fakultaciot, es ahhoz, hogy ez ugyben jo dontest hozzak, szukseges tudnom, h mi szeretnék lenni. Vannak már konkret elkepzeleseim, azonban szeretnem tagitani a szakmai tudastaramat, h tobb dolog kozul valaszhassak. Viszont meg sehol sem talaltam olyan konyvet/weblapot/intezmenyt ami ezzel foglalkona. Es nem regi a lista. (Mert evente ujabb es ujabb szakmak vannak) Szamomra ez nagyon sokat segitene.

Koszonom a valaszokat elore is.

/Ekezetekert elnezest/



2018. jan. 3. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:

"Es nem regi a lista. (Mert evente ujabb es ujabb szakmak vannak)"


Ebből is látszik, hogy még ráérsz szakmát választani, mert lehet, hogy pont olyan lenne neked való, ami csak 4-5 év múlva jelenik majd meg.

2018. jan. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
10.-esen az a lényeg, hogy tudd, milyen tantárgyakban vagy jó, és hogy ezek közül melyikeket tanulnád szívesen még jó sokáig. Ezeket válaszd fakultációnak, aztán majd kiderül, hogy tényleg vagy-e annyira jó belőlük továbbra is, hogy egyetemre tudj menni. Ha igen, akkor majd megnézed, hogy milyen szakokra lehet jelentkezni ezekkel a tantárgyakkal, és választasz közülük. De majd ekkor sem dől még el semmi, mert még egy egyetemi szak elvégzése után sem egyértelmű, hogy milyen szakmában köt ki valaki, hiszen mindenféle végzettség nagyon sokmindenre használható.
2018. jan. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ettől teljesen függetlenül persze nem baj, ha érdekel, hogy milyen szakmák vannak a világban manapság, de szerintem teljesen mindegy, hogy az ilyen irányú nyomozásod közben megtetszik-e pl. a bíró szakmája, ha már most is utálod a történelmet, mert ahhoz, hogy bíró legyél, nagykanállal kell történelmet tanulni, és ha már most is utálod, akkor kész szenvedés lenne már maga a fakultáció is, az egyetemi történelemtanulásról nem is beszélve. Szóval elsősorban magadat ismerd meg, a képességeidet, akkor majd szépen lassan minden kialakul.
2018. jan. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!