Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudtok olyan ma működő (elsőso...

Tudtok olyan ma működő (elsősorban felső) oktatási intézményt, ahol nem az a cél, hogy élőenciklopédiát csináljanak a diákokból?

Figyelt kérdés
Úgy érzem az általános iskolai és gimnáziumi 12 évem teljességgel felesleges volt, nem is értem miért kötelező, de nem is erről akarok beszélni, hanem arról, hogy felsőoktatási intézményből létezik-e olyan, ahol nem beseggelni kell minden értő magyarázat nélkül a diák számára érthetetlen, haszontalan és irreálisan nagy anyagot, hanem hasznos, értelmes és teljesíthető dolgokat követelnek? Én azt gondoltam talán egy műszaki kar, nem a seggelésről és a fent említettekről szól, sajnos de...

2017. dec. 23. 17:45
 1/3 anonim válasza:
62%

Úgy tudom az amerikai felsőoktatás. Nem tudom, hogy ez neked megérné-e pénzügyileg.

Viszont azt is hallottam, hogy ott 3-as alatt már megbuktatnak.

2017. dec. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

Amennyiben csak azzal van a probléma, hogy számodra nem elég a magyarázat ezért érthetetlen, nem tudod teljesíteni.. akkor van megoldás.

Magántanár.. vagy szánj rá több időt. Vagy fejleszd ki azt a képességet, mint több ezer más hallgató, hogy szelektál és amire nem lesz szüksége, azt csak bemagolja. Megcsinálja és kész. Úgyis elfelejted.


Ha nem akarsz tanulni, akkor nyitva a kapu a szakmunkásképzőkben.

Ott minimális elmélet van, sok gyakorlattal! :)

2017. dec. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
83%

Mégis hogy akarnál pl alkatrészeket tervezni, ha lövésed nincs, hogy milyen anyagot kell kiválasztani az igénybevételnek megfelelően?

Vagy pl egy vegyészmérnök ne tudja, hogy hogyan néz ki egy triglicerid? Lehet, hogy pl vasgyártás során soha nem kell neki, de elég gáz lenne, hogy egy vegyész ne tudja azt, hogy ki az a triglicerid illetve hogy hogyan néz ki..


Elmélet nélkül nincs gyakorlat, el kell fogadni.

Ha elsőéves vagy, akkor éld túl az első 1-2 (3) félévet, mert az alapozó tárgyak arra vannak, hogy legalább valami fogalmad legyen a későbbiekről.

2017. dec. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!