Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idegennyelvi követelmény...

Idegennyelvi követelmény kérdés (egyetem)?

Figyelt kérdés

"Idegennyelvi követelmény:

Az alapfokozat megszerzéséhez két idegen nyelvből államilag elismert, középfokú (B2), komplex típusú, a képzési területnek megfelelő szaknyelvi nyelvvizsga vagy ezekkel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél szükséges, amelyek közül az egyik nyelvvizsga államilag elismert, felsőfokú (C1), komplex típusú általános nyelvvizsgával kiváltható."


Én a gimi végén emelt szintű angol érettségivel megszereztem egy ún. b2 komplex nyelvvizsgát. Ez ide jó? Mert azt írja, hogy komplex kell, de szakmait is említ... most akkor amit szereztem, az nem jó? Kell még másik kettő? Lehetséges 3 év alatt két nyelvből is eljutni C1 vagy ilyen szakmai szintre? (az egyik ugye az angol lenne, a másik nyelvet viszont nulláról vagy szinte nulláról kéne kezdenem)


Turizmus vendéglátás szakról van szó egyébként.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. jan. 4. 15:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem, nem jó.

De ha van általánosod, akkor a szakmaiig nem annyira nehéz eljutni, mert a nyelvtan már megvan, a szakszókincset meg könnyebben elsajátítod, ha a tanulmányaid alatt olvasol szakirodalmat angolul.

Egy nyelvet a nulláról kell kezdeni, de a könnyebbekből (vagy amihez van érzéked) meg lehet 3 év alatt csinálni a szaknyelvit akkor is, ha ugye mást is kell tanulni mellette.

2018. jan. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az emelt érettségid általános (tehát nem szakmai) B2. Azt gondold meg, hogy angolból B2 szinten maradva akarsz-e szakmai nyelvi anyaggal bővített nyelvvizsgát tenni, vagy inkább nem szakmai C1 szintre fejlesztenéd-e magad tovább. Valamelyik szükséges.


Plusz kell még egy másik nyelvből egy szakmai B2. Ezt se nulláról kell elkezdened, mert nyilván volt második idegen nyelved is a gimnáziumban. Érdemes azt folytatni, szakmai nyelvi anyaggal bővíteni. Ha turizmus-vendéglátásra mentél, akkor csak nem vagy szinte nulla szinten a másik nyelvből sem...

2018. jan. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!