Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező informatika...

Programtervező informatika szak SZTE TTIK vagy ELTE IK? Tapasztalatok, vélemények?

Figyelt kérdés

Továbbtanulással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Sok gondolkodás után a programtervező informatikához jutottam el, de nem tudom, hol érdemes elvégezni. Matek emelt szinten nagyon jól megy, azzal nincs gond, sőt, ez is szempont, örülnék, ha színvonalas lenne a matematikaotkatás is. Programozni kicsit tanultam önszorgalomból, de nem foglalkoztam vele még sokat, tehát örülnék, ha világosan érthető lenne az alapoktól. Melyiket ajánljátok, mik a tapasztalatok? Elsősorban oda járó, vagy ott végzett hallgatók véleményére lennék kíváncsi.

Minden segítő választ előre is köszönök!



2018. jan. 4. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
9%
Ne az eltét, az a lényeg.
2018. jan. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Proginfón annyira nem szivatnak, több esélyed van elvégezni mint pl egy mérnökinfót. De sajnos nem is tanítanak, csak számonkérnek, darálnak, az órai anyaggal egy egyest is csak kegyelemből kaphatsz az SZTE-n.
2018. jan. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Én ELTE-s vagyok, ha elméleti képzést szeretnél és a színvonalas matekoktatás fontosabb, mint, hogy a szádba rágják, hogyan kell egy szaros kódot megírni(Sokan ezt várják az egyetemtől, pedig, ha jó a matekos tudásod, a programozás önszorgalomból gyerekjáték lesz), akkor jó választás lehet az ELTE-IK. SZTE-vel nincs személyes tapasztalatom, egy barátom járt oda, nagyjából hasonlít az anyag, talán az ELTE-s matek egy picivel nehezebb, de számottevő eltérés nincsen. Azokra ne hallgass gyakorikérdéseken, akik szidnak az egyetemet, 90+%-ban kibuktak az adott egyetemről, a maradék meg vagy épp csúszik 5 félévet ott vagy fel sem vették.
2018. jan. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1: kifejtenéd ezt bővebben? Miért nem jó/rosszabb, mint a többi?


#2: tehát az órai anyag kevés? Tudom, hogy mindenki azt mondja, önszorgalomból tud igazán megtanulni programozni az ember, de akkor milyenek az órák, miről szólnak, mire jók?


#3: köszönöm az első igazán értelmes választ. :) És elhiszem, amit az utolsó mondatodban állítasz, én nem olyan helyről vagyok, ahol ez a trendi, szóval eddig is szorgalmasan tanultam, és időben tervezem elvégezni az egyetemet.

Esetleg tudnátok kicsit írni arról is, hogy milyen a társaság? Az élcsapat, a felfelé húzó rész érdekel, oda szeretnék csatlakozni, csak tartok attól, hogy ott már mindenki programozózseniként került már eleve be, és lemaradva érzem majd magam. Nagyon kockák? Mindkét helyről szívesen fogadok infókat még!

2018. jan. 4. 20:34
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

#1 vagyok, kérdező, ha erdekel valami nyugodtan googlezz rá, mint egy jó programozó.


#3 ELTE-n végeztem, nem ik-n, de ugyanúgy a lágymányosin, szoftverfejlesztokent dolgozom, 5 évig laktam ELTE koliban, ik-sokkal is.

Barátnőm BGF-en és ELTE-n is végzett.

Van ralatasom szvsz.


Ne. Az. ELTE-t.

2018. jan. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Attól még megindokolhattad volna. Amúgy meg pont azért itt tettem fel kérdést, hogy SZEMÉLYES TAPASZTALATOKAT kapjak, ne pedig öndicséretet, ami ugye a terjesztett reklámanyagokban, nyílt napokon van. De ha tudsz egy pontos, részletes, nem részrehajló forrást, ami nem önreklám, sem pedig indokolatlan háborgás, akkor azt belinkelnéd?
2018. jan. 4. 21:32
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

ELTE IK-ra járok, nem titkolom, hányok tőle. Alapjában véve én nagyon szeretem a matekot, ha mondhatok ilyet, elég jó is vagyok belőle, matek gyakorlatolon kevés tanulással simán átmegyek, nem kettes jeggyel. De a vizsgákat úgy képzeld el, hogy tanuld meg fejből a könyvet. Tanuld meg fejből az összes abban a félévben vett definíciót, tételt és bizonyításait. Azt hittem, ez a későbbi félévekben jobb lesz, de csak egyre rosszabb. Ez az egyik fele a csoda "elmélet alapú oktatásnak". Senkit nem fog érdekelni, hogy a 2-es átlagú gyakorlat csoportban te ötös voltál, senkit nem érdekel, hogy mennyire érted az anyagot, ha ott vizsgán a másfél oldalas bizonyításban csak kétszer írod le három helyett, hogy x valós szám, akkor már áthúzzák. Hacsak nem valami normális tanár javítja ki. Mivel a tanárok minősége is iszonyat változó.


Oktatás effektíven nincs. Ne várj semmilyen színvonalat. Neked kell majdnem mindenből felkészülni magadtól, órán nem fogják megtanítani. Néha ki lehet fogni 1-1 jó tanárt, akinél ég és föld a különbség. Láttam már jó képességű gyereket rossz tanárnál megbukni, és lusta szemetet jó tanárnál teljesíteni. Bár azt mondják, ez minden egyetemen ilyen. Matek gyakorlatok még így se vészesek, mert rohadt lassan haladunk az anyaggal.


Ha a matekot szeretem, a programozást egyenesen imádom. Kár, hogy a programozás molyfing szinten megy, szégyen lassan haladunk. Negyedik félévre eljutottunk oda, hogy már gépet se látunk, papíron programozunk. Az "elmélet alapú oktatás" második csodája. Az egész óra azzal megy el, hogy körmölök és oda se tudok figyelni a tanár mondandójára. Próbálják az ember fejébe tömni azt a sok, ilyen módon érthetetlen száraz elméleti szart, megérteni pedig csak akkor fogom, ha én azt gyakorlatban kipróbálom. És sehol nem tartunk. Hidd el, ha valamivel, ezzel nem lesz gond.


Szeptemberben valószínűleg váltani fogok vagy a BME, vagy az OE mérnökinfó szakára, én úgy veszem észre, ezek is nyílván szopások, de legalább gyakorlatiasabb a számonkérés.


Ez az ÉN véleményem, az ÉN személyes tapasztalatom az ELTÉről, SZTEről sajnos nem tudok kommentálni. Én azt mondanám, kerüld el, de persze ha te nagyon jól tudsz magolni, nem vagy gyalázat matekból és van egy kis szorgalmad programozni, akkor egyenesen neked találták ki.

2018. jan. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szia, én másodéves vagyok SZTE-n. Ha matek nagyon jól megy emeltszinten akkor nem lesz problémád vele biztosan, főleg azthiszem új tanrendben nincs benne kalkulus 2 se, az volt az egyetlen nehéz matekos tárgy, amúgy meg ajánlom, hogy vedd fel valahogy mert megéri. Ahogy én nézem nagyon azon vannak, hogy lazítsanak legyen több végzős mert a 8-10 % az nagyon gyenge. Vizsgaidőszak e téren nem olyan mint az ELTE, kevés definició van inkább gyakorlat jellegű vizsga van matekos tárgyakból. Személy szerint nekem programozás része se nehéz, egyedül most programozás 2-n sz*pok Alexinnél elég nehéz és alulpontoz. Ha leülsz tanulni rendesen egész nap , van érzéked programozáshoz és matekhoz simán elvégezhető sőt ha nagyon jó vagy tanszéken is dolgozhatsz, duálisan vagy egyből már cégnél is gyakornokként. Csaj az nincs.
2018. jan. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Sziasztok!

8.válaszoló,hogy megy az egyetem ennyi idő után?

2021. jan. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az SZTE proginfó szakja elég szivatós. Ami a legnagyobb probléma vele: hogy nem ad korszerű tudást, és rengeteg magolós elméleti matek tárgyad lesz.


Rengeteg ismerősöm, aki oda járt, így nyilatkozott: egy jó szemléletet, és alapokat ad, és csak arra jó az egész, hogy otthon megtanulj programozni, önszorgalomból.


Ez még hagyján, az már sokkal nagyobb probléma, hogy annyira sok a tanulnivaló, hogy az utóbbira időd sem marad.


Én gépész szakos hallgatóként picit könnyebb egyetemen hamarabb kezdtem el programozóként dolgozni cégnél, mint sokan, akik az SZTE informatikus szakjára jártak.


Egy volt osztálytársam most otthon tanul, miuán 4.5 év alatt végig csinálta nagy nehezen a BSC-t.


Ami szintén gond a sima proginfóval: hogy talán önmagában picit kevés. Sok helyen jó, ha van egy plusz rálátásod a dolgokra.


Én a helyedben inkább megpróbálnék mondjuk egy gazdinfós BSC-t a BGE-n. Nem annyira elméleti, lehet mellette dolgozni, és több időd van arra, hogy releváns dolgokkal foglalkozz közben. Mivel kapsz egy pénzügyi szemléletet is, sok más IT pozira is jobb esélyed lesz, pl. IT project manager, Product Owner, Product Manager, stb...


De ha mégis úgy érzed, hogy a prog nem a te világod, akkor is elmehetsz más irányban MSC-re, van, aki pl. aktuárius matematikus MSC-t vállalt be.


A proginfó sokaknak nem jön be. Nehéz, szívás, nincs idő mellette képezni magad.

2022. okt. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!