Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyibe kerülhet sacc/kb egy...

Mennyibe kerülhet sacc/kb egy év a Budapesti Szent István Állatorvosi Egyetemen?

Figyelt kérdés
Úgyértem tandíj,kaja,könyvek,tömegközlekedés meg szállás együttvéve. Erdélyi diákként számíthatok-e ösztöndíjra és ha igen,mennyire?
2010. jún. 4. 12:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Egészen pontosan 1,1 millió forint.
2010. jún. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, ez a tandíj fél évre. Tehát egy év 2,2 millió.

Költésegesen úgy tudom nem jár ösztöndíj sehol.

Tömegközlekedés Pesten 4 ezer forint körül van havonta diákkal.

Egy albérlet 40-50 ezer forint.

2010. jún. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Jujujujjjj, ilyen sokra nem számítottam... Szerényebb anyagi körülmények között élünk, és van 3 tesóm is. Biztos nincs valami ösztöndíj? Nem akarok dicsekedni, de ász vagyok bioszból, országos 2. lettem, nem jár kedvezmény vagy valami ilyesmi??
2010. jún. 4. 12:28
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Államira nem vennének fel?
2010. jún. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja, meg kollégiumra is pályázhatnál, szerintem elég jó esélyed van bekerülni, ha ilyen messze laksz. Azért az olcsóbb, mint az albérlet.
2010. jún. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Van más állatorvosi egyetem Magyarországon ezen kivül is?? Itt, Romániában körülnéztem, de csak románul van, amit nagyon nem értek. Itt élek(sajna) 16 éve, de angolul vagy németül is jobban tudok. Nem tudnám elvégezni. Szivacs,mi?
2010. jún. 4. 12:31
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Inkább annak járj utána, hogy erdélyi diákként jelentkezhetsz-e államilag támogatott képzésre.

Mert ugye államilag támogatotton magasabb a ponthatár, de nem kell érte fizetni..

OKM-nél érdeklődj:)

2010. jún. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvosi csak egy van, de ha lenne több, az is ilyen áron lenne. Tényleg azt tudakold meg, jelentkezhetsz-e államilag finanszírozottra.
2010. jún. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Kösz szépen a válaszokat, igazán hasznosak voltak. Még azt szeretném kérdezni, hogy külföldi diákként is kell bioszból meg kémiából is érettségiznem? Jelenlegi iskolámban magyar, román, matek és infó mellett választhatok bioszt VAGY kémiát érettségire, mindkettőt nem. Vagy váltsak inkább sulit?
2010. jún. 4. 12:37
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj mind a kettő érettségi.
2010. jún. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!