Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre tovább? Milyen irányba...

Merre tovább? Milyen irányba tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Én egy 10. osztályos tanuló vagyok egy jobb gimnáziumban 4,3-as átlaggal. Ugyebár ez az az év aminek a végén el kell dönteni, hogy milyen fakultációkat veszünk fel, és kicsit azt is, hogy milyen szakra szeretnénk menni egyetemen. Na már most nekem nagyon nehezen átlátható ez az egész továbbtanulási dolog, teljesen kétségbe vagyok esve, hogy milyen irányba tanuljak tovább, össze vagyok kavarodva. Jelenleg matek tagozaton vagyok, az biztos, hogy reál beállítottságú vagyok. Fakultációnak az emelt informatikát (programozás), és történelmet szeretném jelölni. Programozóként, vagy közgazdászként mennyire nehéz munkát találni, jó célok ezek? Félek, hogy egy picit is rossz irányt választok és életem végéig rossz munkám lesz, minden reggel a halálomat kívánván, hogy bemenjek dolgozni. Rendelekezem már egy középfokú angol nyelvvizsgával, ez szerintem jól passzol az informatikához is. Tervben van még számomra egy német nyelvvizsga is, szerintem elég jól haladok vele. Azt sem tudom még, hogy külföldön próbálkozzak majd álláskereséssel, vagy itthon.

Ti milyen irányt választanátok matek, informatika, történelem tantárgyakkal? Ezek azok a tantárgyak amik a legjobban érdekelnek.

Ti sem tudtátok ilyenkor, hogy milyen irányba szeretnétek menni? :(



2018. jan. 7. 00:13
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

Őszinten. HAGYD A FRANCBA a törit meg az ilyen papagájképző tárgyakat de még a közgázt is!!!! Nem fogsz azzal olyan jó munkát találni mint az informatika/matekkal. Infót és Matekot vedd fel fakultációnak és menj mérnökinformatika szakra a BME-re vagy az Óbudai egyetemre. Én ezt ajánlom mert mind anyagilag, karierileg nem fogod megbánni ugyanis ma az informatika a leghúzóbb ágazat, és ha munkával akarsz meggazdagodni és nem ügyeskedéssel azt egyedül a programozó/mérnök iránnyal tudod megvalósítani.

Sok sikert!

2018. jan. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Abszolut nem volt otletem ilyen idosen.

Ne aggodj miatta, a kovetkezo 10 evben sokat fordul majd a vilagod...


Mindenkepp tanulj programozni, sok matekkal. Ha szivesen csinalod hobbikent, akkor jo esellyel megtalaltad, ami neked valo, ha nem, akkor keress tovabb.


Egy kozgazdaszert programozoi es eros statisztika tudassal, jo kommunkacios keszseggel, angol tudassal felvertezve, egy ilyenert kapkodnak a cegek, csucs fizetest ajanlanak (persze jarhatod a sajat utadat is sajat vallalkozassal). Mint egyetemi szak, gazdasaginformatika, prog. informatika, alkalmazott kozgazdasagtan mind jo valasztas lehet.

2018. jan. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja es az elsohoz annyit, hogy sokminden igaz belole. Viszont ezzel a szemlelettel kerul 700 szerencsetlen a bme-re, aztan a fele 2 feleves lejtmenettel abbahagyja. Mert jol akar keresni, kozben erdeklodese/elhivatottsaga 0 egy olyan szakon, ahol gyakran ez is keves. Eloszor probalja ki, mi erdekli, olvasson, csinalja, stb. en is itt vegeztem amugy.
2018. jan. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, sokat segítenek! :)

Mérnökinformatikus szak egyre jobban kezd tetszeni, de ha jól értelmezem, oda is kell fizika? Sajnos a fizika az ami annyira nem megy, elég gyenge tanárunk is van, de azért abból is megvan legtöbbször a 4-es.

Másrészt hogy-hogy ilyen alacsony(375) a ponthatár mérnökinformatikus szakra a többihez képest?

2018. jan. 7. 01:05
 5/9 anonim válasza:
100%

Szia!


Kicsit gondold végig komplexebben is: milyen életmódot szeretnél később, miben vagy Te jó, mit szeretsz csinálni, és hogyan, és ne arra figyelj, hogy mit tartanak menő szaknak vagy hogy megfelelj a környezet elvárásainak. Nagyon fontosak azok is, amiket a többiek írtak, még hozzátenném, hogy az idegen nyelv tanulásra is szánj sok-sok időt. Olvass bele ebbe, szerintem ez is gondolat ébresztő, és segíthet a gondolkodásban: [link]


Amúgy tök szuper, hogy már 10.-ben utánajársz ezeknek a dolgoknak, ügyes vagy!

2018. jan. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mérnökinfót ajánlanám én is a BME-n vagy az Óbudain.

Van rengeteg időd még a felvételi-ig. Én azt ajánlom, hogy addig a neten ismerkedj össze a programozással. Rengeteg érdekes videó van a neten ez ügyben.

Sajnos esetek többségében a középiskolai programozó tanítás nem a legjobb. Felesleges hlységekkel szenvedtek általában.

De neten rengeteg érdekes (HASZNOS!) videó van ami alapján otthon is tudsz vele haladni!

2018. jan. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mérnökinfohoz kell a fizika, de egyrészt nem komoly szinten, másrészt matekon kívül mindent megtanítanak az elejétől (programozni is). Amúgy sok programhoz jól jön a kis fizika tudás, lásd angry birds és a hajítások :D


Amit viszont komolyabban tanítanak, az elektronika, analóg és digitális technika, a számítógép felépítése, működése, számítógép-hálózatok stb. a mérnökinfo szakot ezek különböztetik meg. Persze ezt is az alapoktól tanítják.

Neten tudsz mintatanterveket keresni, az egyetemek honlapján fönn vannak.


Angol-német és info tudással te tudsz majd válogatni a jobbnál jobb lehetőségek közül. Ami jó benne, hogy lehet dolgozni otthonról egyedül, vállalati közegben csapatosan, külföldön, saját vállalkozást is "könnyű" indítani (nem nagy tőke), elmehetsz automatizálás irányába is, ahol valami megfoghatót csinál a programod pl. hideget a hűtőben, vagy szélirány szerint forgatja a szélerőmű fejét. Lehet utazgatni, kisegíteni azokat a partnereket, akik megvették a programodat, tesztelni, oktatni...


Ezzel nem rábeszélni akarlak, mert nem való mindenkinek, személyiség kérdése is. Rengeteget kell számítógép előtt ülni (a legtöbb nemfizikai munka amúgy is ilyen), ezer sornyi kódokat bámulni, átírni, átolvasni, optimálni türelmesen. Van, aki imádja, van, akit csak untat... Próbáld ki, te melyik vagy.

2018. jan. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#1: Azért vannak olyan közgazdasági szakok amikkel jól el lehet helyezkedni és jól lehet keresni.
2018. jan. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem annak, hogy egyszerre járj töri és info faktra, annak semmi értelme, úgy sincs olyan szak, ahol mindkettőt beszámítják. Szerintem koncentrálj a matekra, hisz az a közgáz és informatika irányban egyaránt jól jön. A helyedben az info faktot választanám, hisz ha mégis a közgáz irány mellett döntenél, töriből mindenképpen fogsz érettségizni, az info pedig jó lesz 5. tárgynak.
2018. jan. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!