Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Károli Gáspár Református...

Károli Gáspár Református Egyetem jogi karáról át lehet jelentkezni Pázmányra jó tanulmányi eredménnyel?

Figyelt kérdés
Tehát egy gyengébb egyetemről egy nevesebb helyre van mód átjelentkezni?

2018. jan. 7. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Igen.
2018. jan. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Simán, ha szerencséd van az ott teljesített tárgyaidat is elfogadják.

Részletek itt: [link]

2018. jan. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát miért ne fogadnák el, hisz jogász képzésen mindenhol szinte ugyanazok a tárgyak vannak (a kötelező tárgyak tekintetében ugyanazok) csak más szintén oktatják
2018. jan. 10. 15:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem feltétlenül igaz.. Én találkoztam már olyannal akinek ezt-azt nem fogadtak el mert időközben vátozott vagy nem egyezett a tananyag 70%-a. Nyilván egy római jogot el fognak fogadni. De lesznek olyan tárgyak is amik a PPKE-n kodelezők de KRE-n nem azok. Példáül katolikus hit alapjai, egyetemes állam- és jogtöri ezeket majd meg kell csinálnod ah átvesznek 3. félévben. Szóval ennyivel nehezebb dolgod lesz.
2018. jan. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nálunk is van egyetemes állam és jogtörtenet csak lehet, nem ugyanabból a könyvből kell belőle felkemészülni meg ugye máshogy kérik számon, katolikus hit alapjai tényleg nincsenek, de van helyette egyházismeret, ami persze nem ugyanaz
2018. jan. 10. 15:26
 6/8 A kérdező kommentje:

Viszont amit küldtél link abban sajnos az olvasható h minden egyes teljesített tárgy érdemjegye számít, én meg valamiért úgy gondoltam h csak a fő tárgyakat nézik (római jog, egyetemes és magyar állam és jogtörtenet)

Amúgy ez azon is múlik h van-e elég hely a szakon, pl ha simán van hely akkor nagyobb eséllyel vesznek át nem?

2018. jan. 10. 15:30
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kell minimum hatvan kredit először. Ez jobb esetben két félévet jelent a károlin, kell egy jó átlag és, hogy ne legyen 4-nél több elégtelened. Itt van, hogy mit kell beadni, mikor és hova: [link]

Formanyomtatványok: [link]

Feltételek: [link]


Rád van bízva, hogy hány tantrágyat akarsz elfogadtatni. A tárgyakat egyesével kell majd kérelmezni az átviteli bizottságnál. Nyilván azokat a tárgyakat amik kötelezőek itt és ott is azokat átviszed. Szabválokat hagyd, felesleges időhúzás, inkább csinálj majd itt többet. Viszont azokat a tárgyakat amik ott nem viszont itt kötelezőek (pl kánonjog, katolikus hit) el kell végezned.

2018. jan. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az átlagot nyilván minden tantárgyból összesen számolják.
2018. jan. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!