Milyen szak illene ilyen erdeklodesi korrel rendelkezo embernek?

Figyelt kérdés

Tizenegyedikes lany vagyok, es meg mindig nem tudom milyen szakot valasszak. Persze vannak elkepzeleseim, mint pl. gyogyszereszeti, vegyesz, pszichologia, de nagyon bizonytalan vagyok.

Szoval, a matekot nagyon szeretem es eleg jol is megy, ezen kivul nagyon erdekel a biologianak nehany konkret resze(embertan, pszichologia). A kemia ugy erzem megtanulhato szamomra, de nem kifejezetten szeretem.

Van felsofoku angol nyelvvizsgam, ha ez szamit valamit.

A human tantargyakat pedig kifejezetten nem csipem, azokat elkerulnem amennyire lehet.

Osszessegeben egy realos beallitottsagu emberke lennek, viszont orvos nem szeretnek lenni semmikepp.

Mit tanacsolnatok?



2018. jan. 8. 00:45
1 2
 11/11 Baluba ***** válasza:

Az ELTE alkalmazott matematikust tudom ajánlani neked. A megyei 15-20 versenyhelyezések jó alapot nyújtanak, elfogadható szorgalom és absztrakciós képesség mellett nem lehet gond az elvégzése.

Valamint az az igazság, hogy remek alapot nyújt majdnem minden kutatáshoz, valamint remek első diploma, amit lehet követni valami alkalmazott tudománnyal. Évfolyamtársaim között van, aki elvégzett mellé egy pszichológiát, és valami ilyesmit is kutat, a la Mérő László; valamint agykutató is van.

Ha nem kutatni akarsz végül, akkor is rengeteg lehetőség van a bankszektorban, biztosítóknál, telekommunikációs cégeknél, etc.


Ha további kérdésed van a szakról, írj privátot. Itt végeztem pár éve, és most gyakorlatot is tartok.

2018. jan. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!