Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek van arra esély...

Szerintetek van arra esély hogy idén kevesebb lesz pszichológián a ponthatár?

Figyelt kérdés
Tavaly 425 pont volt a ponthatár, nekem viszont csak 410 pontom lesz. Csökkenhet ennyit egy év alatt a ponthatár? Vagy valószínűbb hogy még feljebb megy?

2018. jan. 5. 20:32
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Ennyit nem hiszem, hogy csökken. Ráadásul folyamatosan nőtt az elmúlt években (csak az ELTÉ-n csökkent kicsit idén azt hiszem)... Szerintem 10 éve nem volt már 410 alatt, kizártnak tartom, hogy most hirtelen lesz.
2018. jan. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

A nagyon átlag az a +-10 pont.


Ha az igazat akarod hallani, a 15 pontos növekedés-csökkenés eléggé ritka.

Szóval ne alapozz arra, hogy tuti felfognak venni.

2018. jan. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

50-50%

Majd ha vége a jelentkezésnek meg megírták az érettségit picit pontosabban lehet tippelni (pl sokkal kevesebben jelentkeztek, nehezebb érettségi miatt rosszabbak a pontok), de biztosra akkor se lehet megmondani.

2018. jan. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Államira biztos, hogy nem, fizetősre lehet.
2018. jan. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

435 volt tavaly mindenhol az állami.

Államira esélytelen, mert központilag megszabott mininumponthatár van, ami pontosan 435 pont (legalábbis tavaly ennyi volt, gondolom, ez nem változott).

Az önköltséges meg 100%-ban a jelentkezők számától és pontszámától függ.

2018. jan. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
Ahogyan az előző is írta: központi ponthatáros, így államin sehol sem volt 435 alatt, valamit benéztél. Bp.-en a költsegteríteses sem vot sokkal alacsonyabb( ELTE 434, Pazmany 428).
2018. jan. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nincs rá esély, hogy ennyivel csökkenjen. Pszichológia szakra minden évben félelmetesen nagy a túljelentkezés, ezért ilyen magasak a pontok.
2018. jan. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg elnéztem, 435 volt tavaly. Köszönöm a válaszokat. :)
2018. jan. 6. 14:27
 9/9 anonim ***** válasza:
70%
Mivel tavaly alacsony maradt a ponthatár (435 az előző évek 446-jaihoz képest alacsony) így többen be merik majd irni idén. Így most magasabb lesz:) én minimum 440re tippelek. De engem már felvettek, szóval sok sikert mindenkinek!:)
2018. jan. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!