Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeged vagy Pécs gyógyszerész?

Szeged vagy Pécs gyógyszerész?

Figyelt kérdés
Saját vagy ismerősök által hallott véleményekre lennék kíváncsi. Kb. mennyiből lehet megoldani a havi költségeket, ha kellően spórolós vagyok? Ide annyit írnék még, hogy koliban laknék, hetente járnék fel Pest közelébe, itthonról tudnék vinni 2-3 napi meleg ételt mondjuk. Én fizetném a bérleteket, a telefonszámlát, de ezekről nyilván nem tudjátok, pontosan mennyi, szóval az érdekelne, hogy van-e az adott városban nagyon olcsó, de elég jó ebédelési lehetőség, mennyit fizettek havonta a koliért, mennyi pénzt hagytok meg extrém esetekre (váratlan kiadások). Milyen az oktatás, a diákélet? Mennyire igazságtalan az értékelés vizsgákon stb.? Bármiért nagyon hálás lennék, amit ti fontosnak tartotok.

2018. jan. 8. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Magáról a szakról nem tudok nyilatkozni, de mivel Szegeden voltam egyetemista, a városról azért van némi fogalmam.


A koli árát nem tudom, de a többiből kiindulva szerintem 10-12 ezer/hó. A gyógyszerészetis koli nagyon közel van mind a belvároshoz, mind pedig a kari épülethez, valamint a vonatpályaudvarhoz is. Mellette van egy kajálda (szote ételbár), ott talán 750 körül van egy menü, de a normális adagok sem kerülnek sokba, és szerintem egészen jól főznek. Mivel szemben dolgozom, gyakran hozok onnan kaját:D

De van egy rakás egyéb hely is, ahol viszonylag olcsón le lehet tudni az ebédet, a menük általában 700-800 forint körül vannak. Ha államin tanulsz, és beleesel a pályázók 90%-ába szociális rászorultság alapján, akkor a bérletet ingyen kapod, egyébként egy diák havibérlet 4000 forint. Emellett még félévente 6500 forint jegyzettámogatás is jár. A diákélet szerintem remek, minden héten vannak kari bulik, télen korcsolyaest, Anna-fürdőzés, gólyatábor, egyetemi napok, gólyabál stb.

2018. jan. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok hasznos infót!:)
2018. jan. 8. 18:19
 3/5 A kérdező kommentje:
Valaki még esetleg tudna segíteni? Lassan döntenem kéne és nehéz információt gyűjteni így.
2018. jan. 9. 10:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én Pécsen tanulok, igaz albérletben lakok, de hátha hasznos amit írok. Én az albérlet árán kívül napi 500-1000 forintot hagyok az étkezésemre maximum, menüt 700-800 forintból meg lehet oldani, de sok a gyrosozó is a városban, az egyetem körül jó áron. Az okatatásról csak jót tudok mondani, a gyakorlatvezetők nagyon sokat segítenek, az előadásokat is többnyire érdekesen tartják, a neptunba feltöltik az összes anyagot ami rengeteget segít a tanulásban. Igaz, elsőéves vagyok jelenleg szóval sok tapasztalatom nincsen, de a vizsgáimon minden rendben volt, korrektnek találtam mindent. Én havi 40-45 ezerből tudom megoldani a lakhatáson kívüli költségeimet úgy ,hogy magamra főzök.
2018. jan. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat! :)
2018. jan. 24. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!