Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Debrecen biomérnöki vagy Pécs...

Debrecen biomérnöki vagy Pécs gyógyszerészeti?

Figyelt kérdés

Jelnleg biomérnök vagyok Debrecenben, de nem tudom megéri -e maradnom. A gyógyszerészeket jobban elismerik és jobbak a munkalehetőságeik, fizetésük.És nem mindegy miért tanulok 5 és fél évet:/ Ez bánt a biomérnökivel kapcsolatban. Egyébként maga a szak tetszik!

Viszont kellene tennem a kémia (65%) emeltem mellé még egy elég jó bioszt, hogy sikerüljön. Megéri ? Mit tennétek a helyemben?



2017. szept. 29. 23:07
 1/8 anonim válasza:
90%
A Pécsi oktatás remek én csupán ajálni tudom:)
2017. szept. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%
Én most pattantam a DEről, egyszerűen utáltam! Szerintem egyébként össze sem lehet hasonlítani a 2 szakot, a gyógyszerészet magasan vezet! Lépj, jobban megéri azt tanulni! :)
2017. szept. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:) Az a bajom főleg a szakkal, hogy megkérdezik minek tanulok és kapásból kapom, az "uh" megjegyzéseket. Meg hogy ezzel el fogsz tudni helyezkedni? Tudod egyáltalán mit fogsz csinálni?

Ezek a kérdések igencsak elszomorítanak.

Magát a kémiát imádom, és a biológiát is. Szeretném magasra emelni a lécet, sajnos nagyon alábecsültem magam amikor nem vállaltam be a biosz emeltet.

A szakot én nem szeretném szidni, nagyon jó tanárokat kaptam, meg a csoporttársakat is megszerettem mostanra, de még is érzem belül, hogy valami nincs rendben.

Ment a zöld kéz!! És ha esetleg van még valakinek véleménye azt tényleg nagyon szívesen fogadom!!

2017. szept. 29. 23:48
 4/8 anonim ***** válasza:
10%

Amíg nem tudod behatárolni a belső feszültséged okait, addig nem biztos hogy lépned kell!

Én biztos nem más véleménye alapján döntenék.

Debrecenben jobbak az elhelyezkedési lehetőségek - szerintem.

2017. szept. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
4! Az oké, hogy az elhelyezkedési esély itt jobb, de a suli attól még nem! Ha elvégezte a másik sulit utána is visszamehet debrecenbe lakni, dolgozni!
2017. szept. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként én is így voltam, mint te! éreztem, hogy nem kerek a dolog, végül megléptem, és szakot váltottam! Eddig úgy tűbik ez volt a legjobb döntésem! Ne félj lépni! :)
2017. szept. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én egyedüli leszek akkor, de szerintem a biomérnök sem rossz. Nekem több ismerősöm dolgozik így, ők voltak az első generációsok ebben a képzési körben. Jól megfizetik őket, bár abban abszolút igazad van, hogy ahányszor szóba jött az, hogy biomérnökség, mindenki csak nézett ki a fejéből, hogy ez mit jelent, és ment a mindent belelátás (így a társadalmi presztízsük is kicsi, pláne mert friss szakterület az országban- nincs a köztudatban-).

De van gyógyszerész ismerős is, és tudom, hogy a társadalmi presztízsük sokkal jobb, mint a biomérnököké, de a fizetésük nem feltétlenül (nem mindegy, hogy szennyvíztelepen vagy egy gyógyszerösszetevő gyártónál dolgozol).

Nekem annyiban tetszik jobban a biomérnöki, hogy több helyre lehet vele menni dolgozni, többféle területre, ellenben egy gyógyszerész eléggé le van korlátozva, hiszen iparba nem mindig szeretik őket vinni, hanem már akkor visznek valami vegyészmérnököt (persze biomérnök helyett is szeretnek egyéb mérnököt hívni).


És a legfőbb problémám a gyógyszerász munkával a büntetőjogi vetülete. Ha ott tévedsz (lehet ez kiméréstől kezdve, nem kellő figyelem a kiadásnál, vagy a hamisítók nem észrevétele), akkor mehetsz akár böribe is, ha biomérnökként hibázol, akkor max visszahívnak 1-2 napi gyártási produktumot, és kirúgnak/megdorgálnak, de ott van mínőségellenőrzés, aki idézőjelesen a hibáidat hivatott kivédeni.


Szóval jól rágd végig. Az biztos, hogy ha belevágsz, akkor jó érettségi eredmények kellenek, de mindent meglehet csinálni.

Egyébként debrecenben is van gyógyszerész szak, és nem is annyira rossz.

2017. szept. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Esetleg ha még is úgy döntesz, hogy elvégzed Debrecenben az alapszakot, utána jelentkezhetsz pl, a BME-re mesterszakra.

Itt azért sokkal több lehetőség van (gyakorlati helyek stb tekintetében is), ráadásul különféle specializációk közül lehet választani.

2017. okt. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!