Fizika érettségi?

Figyelt kérdés
Most döntöttem el hogy a BME villamos mérnöki szakára szeretnék menni ehez szűkségem lesz egy közép szintű fizika érettségire , az alapokkal nagyjából tisztában vagyok, ha mindennap rá tudok szánni kb. 4 órát akkor lehetésges egy 80% vagy felette lévő eredmény elérése?
2018. jan. 8. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Ha érdekel és szánsz rá időt,akkor könnyedén lehetséges.
2018. jan. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fizikában elengedhetetlen tudás a következő. Ha az a célom, hogy egy adott pontra (80%) eljussak, és ehhez adott sebességgel (napi négy óra) haladok, akkor ebből kiszámítható a kezdeti pont (a mai tudás). Például: ha egy fizikus tudásával rendelkezel ma, akkor a válasz igen, akár nulla tanulás is elég. Ha egy óvodás tudásával rendelkezel, akkor a válasz nem, ehhez 12 év jó tanulás kell. Ha pedig tanultál valamennyit a középiskolában, de gyengének érzed az eredményt, akkor is attól függ, mi a módszer. Összefogottan elegendő lehet 4 óra, sőt kevesebb. De magolással, rossz tanulási módszerrel nem lesz elég, sőt, a duplája se.


Minden azon múlik tehát, honnan indulsz, és mennyire tudsz tanulni, mennyire ismered a jó tanulási technikákat, mennyire tudsz koncentrálni. Mondjuk egy jó tanár fél óra beszélgetés után viszonylag jó becslést fog adni. Más nem.

2018. jan. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
BME-re ha jól tudom 1 emelt kötelező
2018. jan. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!