Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vannak köztetek olyanok akik...

Vannak köztetek olyanok akik 23-24 év felett kezdték/ kezdik az egyetemet nappali tagozaton?

Figyelt kérdés

Ti nem tartjátok későnek? Nem érzitek úgy, hogy már ciki nappalin tanulni, vagy hogy előbb kellett volna? nem késő ennyi idősen nappali tagozatra jelentkezni?

Én jelenleg felnőttképzésen tanulok, jövő évvégén végzek vele, akkor leszek 23 éves, és azon gondolkodom, hogy vagy 2019 szeptemberétől megyek pszichológia karra.. de azon is agyalok most ,hogy lehet, hogy inkább miután végzek az esti sulival elmegyek külföldre dolgozni egy évet és utána azaz 2020-ban mennék egyetemre, mert nem akarom, hogy tanulás mellett anyagi nehézségeim legyenek.. Viszont az első 3 évet mindenképp nappalin szeretném tanulni..


2018. jan. 8. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Èn 23 èvesen kezdtem, voltak velem egyidősek ès idősebbek is jòval. Sőt akinek nem mondtam nem is vette èszre.
2018. jan. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem "ciki".

Én a második szakomat ennél is idősebben kezdtem, és ami érdekel, az csak nappalin van - semmi hátrányát nem érzem, legalábbis, ami a közösséget illeti; inkább az oktatás módjával szemben vagyok kritikusabb, mint a fiatalabbak (szervezettség, kommunikáció, jegyzetellátottság hiányosságai stb.). Viszont az első szakomon volt 40+-os elsőéves is. Az sem volt "ciki", őt sem néztük ki. 23 évesen meg egyáltalán nem számítasz idősnek. Az átlag életkor első évben is 20+ szokott lenni, mert

- évvesztesek

- öt évfolyamos gimibe jártak

- nem első próbálkozásra vették fel őket

- kihagytak egy(-két) évet, mert nem tudták, mitévők legyenek vagy szakmát tanultak

- szakot váltottak

stb.

Tanulni soha nem késő.

(Hallottam egy nyugdíjas úrról is, aki 70+-osan ült vissza az egyetemi padsorokba:) Az évfolyam egyik színfoltja volt:))

2018. jan. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én jövő szeptemberben kezdem 24 évesen és nem igazán zavar. Persze, néha lennék a helyében annak, aki egyből tudja mit akar és 21-22 éves korára már van egy alapdiplomája, de én nem ők vagyok és nekik is megvan a saját sztorijuk. Meg mi az alternatíva, csinálni valami olyat egész életedben, amit nem szeretsz? Vagy 10-20 év után megelégelni és megpróbálni akkor kitörni belőle? Szerintem felesleges, ha most is változtathatsz.
2018. jan. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!