Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Véleményekre lennék kíváncsi....

Véleményekre lennék kíváncsi. Szerintetek öreg lennék 22-23 évesen elkezdeni az egyetemet nappali tagozaton? Illetve nagyon ciki lenne 23 évesen koleszba menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most 21 éves koromra sikerült eldöntenem hogy mit szeretnék csinálni. Eddig elvégeztem egy 2 éves okj logisztikai tanfolyamot, majd utána dolgozni szerettem volna ebben a szakmában, voltam is állás interjúkon de nem engem választottak. gy tovább tanulok most kereskedelmi logisztika felsőfokú szakképzésben. Most döntöttem el hogy m szeretnék lenni. Jövőre elkezdem a gazdálkodási és menedzsment szakot, illetve 23 évesen az Eltén szeretném elkezdeni a jogi kart.Természetesen diákmunkák mellett vállalnám, mnt ahogy most is csinálom. A kérdésem az lenne, hogy nagyon öreg lennék már ehhez? Nem fognak kinézni hogy akkor kezdem az egyetemet amikor már mások végeznek? Nem lennék öreg 22-23 évesen gólyatáborhoz,kollégiumhoz, gólyabálhoz? Aggódok nagyon :(


A válaszokat előre s köszönöm! :)



2015. okt. 9. 10:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Dehogy ciki. Nálunk egy csomóan huszonévesen kezdtek, a tizenévesek nagyobb ritkaságnak számítottak. Még pár 30 és 40 feletti is volt, de ők is teljesen jól beilleszkedtek, még kolis is volt köztük. Egy 19 meg egy 23 éves között én amúgy meg nem mondanám a különbséget.
2015. okt. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A gondolkodásod a ciki,tanulni soha nem az!


Több 30+ -os évfolyamtársam van és senki nem cikizi őket. Ez nem általános iskola.

2015. okt. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem ciki, de az viszont az, hogy te ezt annak érzed..

ha 86 éves korodban kezdesz el azzal foglalkozni ami érdekel, akkor másoknak mi köze ehhez? kik ők, hogy emiatt szégyenkezni kelljen?

2015. okt. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lennél öreg, nem lenne ciki, csigavér, nyugi.
2015. okt. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én csoporttársaim közt is vannak 23-4-5 évesek is. Nem para.
2015. okt. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemenként és szakonként kicsit más az emberek összetétele, valahova mindenki szinte érettségi után megy magától értetődően, pedig ez nem törvényszerű, valahova meg elég sok felnőtt is beiratkozik. Ez utóbbiak általában a nem nagyon "bejárós" szakok, mivel a felnőttek dolgozni is szeretnének közben. Én nálad sokkal húzósabb fába vágtam a fejszémet, jóval öregebb koromban (29 éves vagyok jelenleg, a szaknak pedig sok tantárgya nem csak hogy bejárós, de házizós is). Az ELTE jogi karán legalább a gólyatáboron nem kell gondolkodnod, mert az egy ideig nem lesz. Ennyi évesen még nem lesz gond vegyülnöd a többiekkel. Nekem még azzal is meg kell birkóznom, hogy a barátkozás sosem ment, igazából pont hogy kell nekem ez a 10 év előny szellemi érettségben, szinte nem is elég.
2015. okt. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen korban már nem számít olyan sokat a korkülönbség, mint mondjuk általános iskolában. A 18 meg a 23 éves is jól ki tudj jönni egymással, sőt nekem egyik szobatársam 27 éves.
2015. okt. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Az egyetem elkezdese nem ciki, sot! becsulendo. Az mas, hogy en nem mennek mar koliba ennyi idosen.
2016. febr. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy ciki! Én is 21 évesen kezdtem a jogot, de vannak sokkal idősebben kezdők is. Nem mindenki tudja az érettségi pillanatában, hogy mit akar egész életében csinálni.
2016. febr. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég hallottam valakiről, aki az építész szakot hagyta ott, és akkor kezdte el a jogot. Rájött, hogy érdekli, vagy micsoda.
2016. febr. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!