Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vállalkozáshoz melyik egyeteme...

Vállalkozáshoz melyik egyetemen/szakon szerzem a legtöbb gyakorlati tapasztalatot?

Figyelt kérdés
Jól menő legális vállalkozást akarok indítani. Édesapám is vállalkozó volt sokáig, így az ő ötleteit, hibái t és a magam tudását szeretnén kamatoztatni. Ehhez melyik egyetemi szakon szerzem meg a legtöbb tudást? Nem az érdekel, melyiknek van a legnagyobb neve. Eddig BGE Gazdálkodási és menedzsment, pénzügy és számvitel, valamint az Emberi erőforrások szakok tűnnek a leggyakorlatiasabbnak.

2018. jan. 9. 11:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Gazdmen akkor. Esetleg psz, viszont ez nehezebb szak és saját vállalkozáshoz feleslegesen sok számvitelt tanulnál, a gazdmenen több a vállalatirányítashoz kapcsolódó tárgy. Emberi erőforrások viszont eléggé eltér, nagyobb vállalatnál kell csak ha már sokan dolgoznak neked. Viszont mire indokolt lenne értened ehhez simán felvehetsz erre egy alkalmazottat.
2018. jan. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Te is ilyen szakra jársz/jártál? Egyébként mennyire sok ott a felesleges matematika? Inkább humán és gyakorlatias beállítottságú ember vagyok. Persze, ha megéri a tudásért, bevállalom.
2018. jan. 10. 11:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Én psz-n végeztem. Felesleges matek, hát ez változó. Ahol én végeztem csak 1 matek tárgy volt, de pl ha jól tudom pl. BME-n 2 szemeszterben is van matek. Nem annyira matekos szak olyan értelemben, hogy a konkrét matek órán kívűl nem nagyon kell határértéket számolni meg parciálisan integrálni, viszont sok a számolós tárgy, de többnyire képleteket kell hozzá tudni meg azokat átrendezni, százalékszámítás ami gyakran előjön még. Inkább logika kell ezekhez a tárgyakhoz, meg hogy megtanuld az elméleti részt hozzá.
2018. jan. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!