Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek jelentkezzek újra...

Szerintetek jelentkezzek újra az iskolába? Egyetemre? NKE

Figyelt kérdés

2008 ban érettségiztem. szerettem volna menni a rendőrtisztire is, de nem azt jelöltem meg elsőnek, hanem a gábor dénesen a webprogramozói szakot. ami, mint később kiderült semmit nem ért, keveset tájékoztattak, tanítás szinte semmi csak értelmetlen előadások tömkelege(mint kiderült csak ennél a sulinál nagyon rossz).

már a gimnáziumban is dolgoztam és mivel a megélhetésem fontosabb volt, így 2 év után otthagytam. most egész jól megélünk párommal. mivel a munkámmal az életben kezdeni semmit nem tudok(nyugdíjam se lesz és hitelt sem kapok) így gondoltam újra belevágok a suliba mielőtt munkát váltanék. évek óta nézegetem és gondolkozok a régi zrínyi miklós nemzetvédelmi-, most új nevén nemzeti közszolgálati egyetemen. elég sok szak érdekel belőle(katonai, rendészeti, katasztrófavédelmi..).

iskola nélkül most is találnék olyan munkát, ami jól megfizetne. de az a régi meggyőződésem, hogy ezekkel a végzettségekkel állandó, jól fizető állásom lenne.

lassan szeretnénk házat venni, majd családot alapítani. attól is tartok, hogy esetleg valamelyik szak kötelező bentlakással lenne(1-2 hónap nem probléma de évekig nem szeretnék).

van valakinek tapasztalata? mit javasoltok?

mit gondoltok arról, ha iskola közben szülök? vagy egyből, miután elvégeztem és addig nem is dolgozom a végzettségemben?

illetve levelezőn érdemes-e ezeket letenni, vagy közben miből tudok beletenni a családi kasszánkba?(ha nem tudok iskola mellett dolgozni?)

bocsi hogy hosszú lett, előre is köszönöm a válaszokat!

29/L



2018. jan. 9. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Az NKE sem ér semmit, még annyit sem, mint a Gábor Dénes.
2018. jan. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


Először is itt tudsz nézelődni:

[link]


Másodszor sajnos el kell, hogy keserítselek. Az általad említett szakokon levelező képzés csak állományban lévőknek van (rendvédelmi, katasztrófavédelmi, stb.). Rendvédelmi képzésre pedig már nappalira sem tudsz jelentkezni, hiszen 18-25 a korhatár.


Alaposan olvasd át amit belinkeltem.

2018. jan. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
már böngészgetem régóta és a facebookon is évek óta bejelöltem és nyomon követem az nke-t de korhatárt sehol nem láttam/találtam eddig. azt hol írja?
2018. jan. 9. 17:05
 4/12 A kérdező kommentje:

ojaj...megtaláltam googlén keresztül:

[link]

van valami más mód?

olyasmit olvastam hogy lehet jelentkezni pl önkéntes tűzoltónak. onnan be lehet jelentkezni a suliba adott szakokra persze, aztán később át lehet jelentkezni arra amelyikre szeretnék. tudom ez nagyon hosszú út lenne.

azt hiszem feladom :(

azért köszönöm

2018. jan. 9. 17:10
 5/12 anonim ***** válasza:
Az önkéntes tűzoltót nem tudom, de hivatásos Mo.-on nő sajnos nem lehet...
2018. jan. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
amúgy a korhatár kiírást csak a rendészeti szakoknál látom. lehet hogy a hadtudományin nincsen? nah erre viszont rákérdezek náluk, találtam egy email címet hozzájuk
2018. jan. 9. 17:24
 7/12 anonim ***** válasza:

Sajnos ott is ez van.


Példa:


Egyetemek, főiskolák



Nemzeti Közszolgálati Egyetem

Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar


katonai üzemeltetés (2) (5) (7)

Képz. szint: Alapképzés

Munkarend.: Nappali

Fin. forma: Állami ösztöndíjas

Képzési idő (félév): 8

Önköltség (félév): támogatott

Kapacitás: 30 < 50

Általános szakleírás

Az intézmény képzési sajátosságairól a kartól kaphat tájékoztatást.


katonai üzemeltetés alapszak ››


(A linkre kattintva kilép a hivatalos Tájékoztatóból.)



Felsőfokú oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen, osztatlan mesterképzésen és felsőoktatási szakképzésen


Figyelem!

Amennyiben az intézmény az oklevél minősítéséből pontot számít, az oklevél minősítését az alábbi dokumentumokkal kell igazolni:


alap- és mesterképzésben, illetve korábbi főiskolai vagy egyetemi képzésben szerzett oklevél, amennyiben tartalmazza az oklevél minősítését,

(elektronikus) leckekönyv vagy oklevélmelléklet, amennyiben tartalmazza az oklevél minősítését,

amennyiben nem állnak rendelkezésére a fenti dokumentumok vagy adatok, a pontszámításhoz a www.felvi.hu honlap Kérvénytárból letölthető záróvizsgaeredmény-igazolást kell feltölteni.

Záróvizsga-eredmény alapján akkor számítható pontszám, ha oklevélminősítést nem állapított meg a felsőoktatási intézmény.


A felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket – amennyiben alapképzésre jelentkeznek – a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar a felsőfokú végzettséget tanúsító oklevél alapján is rangsorolhatja. Ebben az esetben az oklevélért adható pontot az oklevél minősítése határozza meg az alábbiak szerint:


Mesterfokozatot vagy azzal egyenértékű végzettséget igazoló oklevél esetén a pontszámítás az alábbiak szerint történik:


a) amennyiben az oklevél minősítése ötfokozatú:


aa) 5 (kiváló, kitüntetéses) minősítés esetén 400 pont;


ab) 5 (jeles) minősítés esetén 390 pont;


ac) 4 (jó) minősítés esetén 360 pont;


ad) 3 (közepes) minősítés esetén 320 pont


jár.


b) amennyiben az oklevél minősítése háromfokozatú:


ba) summa cum laude minősítés esetén 400 pont;


bb) cum laude minősítés esetén 350 pont;


bc) rite minősítés esetén 310 pont


jár.


Alapfokozatot vagy azzal egyenértékű végzettséget igazoló oklevél esetén a pontszámítás az alábbiak szerint történik:


a) amennyiben az oklevél minősítése ötfokozatú:


aa) 5 (kiváló, kitüntetéses) minősítés esetén 320 pont;


ab) 5 (jeles) minősítés esetén 310 pont;


ac) 4 (jó) minősítés esetén 300 pont;


ad) 3 (közepes) minősítés esetén 290 pont


jár.


b) amennyiben az oklevél minősítése háromfokozatú:


ba) summa cum laude minősítés esetén 320 pont;


bb) cum laude minősítés esetén 300 pont;


bc) rite minősítés esetén 280 pont


jár.


A többféle pontszámítási módszer – tanulmányi pontok és érettségi pontok összege, érettségi pontok kétszerezése, felsőfokú oklevél minősítése alapján történő értékelés – közül a legkedvezőbb kerül beszámításra. Amennyiben olyan oklevelet nyújt be a jelentkező, amelynek minősítési rendszere a fentiektől eltér, úgy a Kari Felvételi Bizottság a fenti pontozási rendszert alapul véve, arányos pontozási módszert alkalmaz.



Specializálódás a képzés során



Katonai üzemeltetés alapképzési szak, nappali munkarend: a jelentkezés és a felvétel a katonai üzemeltetés alapképzési szakra történik, a hallgatók a Magyar Honvédség igényei alapján kerülnek a specializációkra a képzés során. Választható specializációk: híradó, katonai informatika, katonai repülőműszaki, rádióelektronika felderítő és elektronika hadviselés.


A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei


Intézményi vizsgák sajátos követelményei

Az alkalmassági vizsgák követelményeire vonatkozóan információ az NKE-HHK honlapján található meg ( [link]



Az állami légiközlekedési, a katonai vezetői, a katonai logisztika és a katonai üzemeltetés alapképzési szakokat a továbbiakban együttesen honvédtiszti alapképzésként tárgyaljuk.

A honvédtiszti alapképzésre az a 18. életévét betöltött, de a felvétel évében 25. életévét be nem töltött cselekvőképes, magyar állampolgársággal rendelkező személy vehető fel,

2018. jan. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az állami légiközlekedési, a katonai vezetői, a katonai logisztika és a katonai üzemeltetés alapképzési szakokat a továbbiakban együttesen honvédtiszti alapképzésként tárgyaljuk.

A honvédtiszti alapképzésre az a 18. életévét betöltött, de a felvétel évében 25. életévét be nem töltött cselekvőképes, magyar állampolgársággal rendelkező személy vehető fel,

2018. jan. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az állami légiközlekedési, a katonai vezetői, a katonai logisztika és a katonai üzemeltetés alapképzési szakokat a továbbiakban együttesen honvédtiszti alapképzésként tárgyaljuk.

A honvédtiszti alapképzésre az a 18. életévét betöltött, de a felvétel évében 25. életévét be nem töltött cselekvőképes, magyar állampolgársággal rendelkező személy vehető fel

2018. jan. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
sajnos ezek nem jó hírek számomra de nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat! sokat segítettek.
2018. jan. 9. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!