Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek jelentkezzek újra...

Szerintetek jelentkezzek újra az iskolába? Egyetemre? NKE

Figyelt kérdés

2008 ban érettségiztem. szerettem volna menni a rendőrtisztire is, de nem azt jelöltem meg elsőnek, hanem a gábor dénesen a webprogramozói szakot. ami, mint később kiderült semmit nem ért, keveset tájékoztattak, tanítás szinte semmi csak értelmetlen előadások tömkelege(mint kiderült csak ennél a sulinál nagyon rossz).

már a gimnáziumban is dolgoztam és mivel a megélhetésem fontosabb volt, így 2 év után otthagytam. most egész jól megélünk párommal. mivel a munkámmal az életben kezdeni semmit nem tudok(nyugdíjam se lesz és hitelt sem kapok) így gondoltam újra belevágok a suliba mielőtt munkát váltanék. évek óta nézegetem és gondolkozok a régi zrínyi miklós nemzetvédelmi-, most új nevén nemzeti közszolgálati egyetemen. elég sok szak érdekel belőle(katonai, rendészeti, katasztrófavédelmi..).

iskola nélkül most is találnék olyan munkát, ami jól megfizetne. de az a régi meggyőződésem, hogy ezekkel a végzettségekkel állandó, jól fizető állásom lenne.

lassan szeretnénk házat venni, majd családot alapítani. attól is tartok, hogy esetleg valamelyik szak kötelező bentlakással lenne(1-2 hónap nem probléma de évekig nem szeretnék).

van valakinek tapasztalata? mit javasoltok?

mit gondoltok arról, ha iskola közben szülök? vagy egyből, miután elvégeztem és addig nem is dolgozom a végzettségemben?

illetve levelezőn érdemes-e ezeket letenni, vagy közben miből tudok beletenni a családi kasszánkba?(ha nem tudok iskola mellett dolgozni?)

bocsi hogy hosszú lett, előre is köszönöm a válaszokat!

29/L



2018. jan. 9. 15:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Mennyire érdekel még a programozás? Ezeknek nézz utána: Green Fox Academy, Metu Jump, Codecool. Állásgaranciát vállal mindegyik.

Bár utóbbiról sok rosszat hallottam, például hogy kiszórják az emberek felét. Ja és nagyon drágák, de lehetőség van utófinanszírozásra.

2018. jan. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
finanszírozni nem tudom. ezért is lett volna jó olyat tanulni amit szeretnék és államilag finanszírozott. a programozás érdekel és a gépet is jól nyomom. igazából rengeteget tanulok netről. minden szakról. azon gondolkoztam saját vállalkozást indítok. ha ott nem élek meg magamból még mindig vissza tudok menni dolgozni. olyan sok mindenhez értek hogy rengeteg munkát végezni tudok, de ezt a honvédségesdit nagyon szerettem volna. mindig is a vágyam volt....az is marad
2018. jan. 11. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!