Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérlegképes vs Pénzügy Számvitel?

Mérlegképes vs Pénzügy Számvitel?

Figyelt kérdés

Alig van időm dönteni a továbbtanulást illetően. Most pénzügyi-számviteli ügyintézőnek tanulok. Felvázolom mikben gondolkoztam:

1.Ezután elvégzem a mérlegképes könyvelőit, majd utána dolgozok és munka mellett akár "foszk"-ban majd alapképzésben levelezőin elvégezném a pénzügy számvitelt.(Csak fokozatosan)

2. Felső oktatási szakképzésben végzem el a Pénzügy Számvitel szakot, majd utána ha bírom akkor diploma, ha nem akkor munka.

3.Pénzügy Számvitel alapszak egyből és utána dolgozom.


4. Gépész irányba áttekintgetek (nincs emelt matekom, középszinten irtam 86%-osat, nem érettségiztem fizikábol stb... átlagos közgázos diák vagyok) és vagy Gépészmérnökit vagy Logisztikai mérnökit végzek illetve duális vagy sima képzésben.


Szerintetek melyik lenne a legjobb út? Kíváncsi vagyok a véleményekre, illetve milyen nehezek az említett szakok, milyen az elhelyezkedési lehetőség, a megélhetés stb... stb...



2018. jan. 9. 17:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%

Régebben bizonyos egyetemeken psz diplomával ki lehetett váltani a mérlegképes végzettséget is, csak a felmentési díjat kellett kifizetni. Volt ahol hasonlóan ki lehetett váltani, de még 1-2 kiegészítő vizsga kellett hozzá. Pár éve már végeztem, de akkor tervben volt, hogy mindenhol bevezetik az első verziót, vagyis fizess be X összeget és megkapod a mérlegképest. Úgyhogy a helyedben először írnék az egyetemeknek, hogy náluk ez hogy van és ahol ki lehet így váltani oda mennék alapszakra. Felesleges megcsinálni a mérlegképest és utána foksz és utána még alapszakot. Gépészt nem tudom mennyire jönne össze fizika nélkül, logisztikán elég nehéz a matek.

Psz szakképzés nem nehéz, de nem is ér sokat. Az alapszak azért húzos, de nem teljesíthetetlen. Jól el lehet helyezkedni vele, meg lehet élni belőle.

2018. jan. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
28%
felesleges a mképes után a foszk is, főiskola is. Elég a mképes, utána adótanácsadó. Emellé egy tb-bér sokkal többet ér, mint a főiskola, ha könyvelni akarsz. HA valami multinál vágysz rutinmelóra, akkor diploma.
2018. jan. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Értem szóval a diplomát nem gondoljátok rossz ötletnek, és ha melléteszem, hogy nincs nyelvvizsgám, lehet egyetem mellett kellene tanulnom, nemhiszem, hogy most öszejönne ilyen rövid idő alatta felsőfokú vagy a szakmai közép. Valamint mivel akkora a ponthatár államin, csak fizetősre kerülhetek be ami rengeteg pénz. Munka mellett is teljesíthető?
2018. jan. 9. 17:51
 4/16 anonim ***** válasza:
Munkától függ, egy könnyebb irodai munka mellett elvégezhető levelezőn. Rugalmatlan, leterhelőbb fizikai munka mellett a foksz vagy a mérlegképes is nehéz lenne. Nyelvvizsga a diplomához kell, ha ősszel kezdenéd is az egyetemet van mostantól 4 éved megcsinálni a nyelvvizsgát. Hát drága, az tény, viszont akkor végezd egy olcsóbb helyen vagy vidéken. Amúgy a mérlegképes tanfolyam is fizetős lenne és az se kevés pénz. Egyedül a szakképzés lenne ingyen, de az kb annyit is ér csak.
2018. jan. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy már a pénzügyi-számviteli ügyintézői is felkészít eléggé annyira, hogy számviteli munkát végezz. Ha megcsinálod a mérlegképest (amihez már elég közel vagy), akkor meg már tényleg nem lenne értelme psz diplomának. Szóval ha tetszik ez a számviteles dolog, akkor mérlegképest javasolnám.


Aztán írtad a gépészt, ami ugye eléggé más téma. Nem ismerlek, nyilván te tudod, miért pont ez tetszik, valamint mérnöki szakokról se tudok nyilatkozni fizika szempontjából, azonban a közép matek ne tartson vissza semmitől. Egy mérnöki szakkal mindig változatosabb lehetőségeid lesznek, mint gazdasági végzettséggel. Ha szereted az absztrakt problémamegoldást, akkor én belevágnék valamelyik mérnökibe.

Ha viszont kényelmesbe akarod tolni, és mindennap emlékeztetve akarsz lenni, hogy a te munkád az egy szükséges rossz a gazdasági életben és bárki meg tudná csinálni, aki elég szorgalmas, akkor legyél mérlegképes.

2018. jan. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
Azt azért tisztázzuk, hogy diplomával a többség nem könyvelőnek áll. Max szakmai gyakorlat alatt vagy pályakezdőként csinálják, de a többség utána feljebb kerül vagy alapból másabb területen helyezkedik el. Ha sima könyvelő akarsz lenni nem kell a diploma, se a szakképzés. Azért a psz diplomás nem túlképzett könyvelőt jelent, ezzel kb a gazdasági pályán bármilyen állást meg lehet célozni. Nem csak az a lehetőség van, hogy egy multinál könyvelgeted vele a számlákat, viszont szimplán csak a mérlegképessel nagyon beskatulyázod magad.
2018. jan. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Szakirány-és egyetemfüggő, hogy túlképzett könyvelő vagy-e psz-esként. BGE számvitel szakirányon (ami elvileg jónak számít) túlképzett könyvelő és kontrollert képeznek. Pénzügy szakirányon meg nem tudom.. leginkább semmit. De amúgy jogos, viszont egy könnyebb gazdasági alapképzés szerintem jobb döntés ilyen OKJ után.
2018. jan. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A Fosz idővesztegetés. Nalunk alapszakosokkal egyutt vannak, ugyanazt tanuljak csak nincs matekjuk kozgazuk. Olyan mint egy 4 feleves butitott alapkepzes. De egyebkent elismerem hogy sok foszos jobban tanul mint egy alkoholista nagy meno alapkepzeses. Penzugyi szektorban meg a diploma es nyelvtudas altalanos bar otp sok kozepfoku vegzettsegut keresnek.
2018. jan. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Utolsóval nem értek egyet.

Én FOSZK-ot végeztem és egyáltalán nem volt idővesztegetés, sőt, sok tekintetben jobban is járunk, mint egy normál alapképzéssel.

1. Lehet butított, de ha mielőbb szeretne valaki szakmában dolgozni, viszonylag felesleges töltelék tárgyak nélkül 3 félév után már szakmában lehet dolgozni (kötelező féléves gyakorlat)

2. Két év után papírt kap a hallgató, így amennyiben nincsenek nagyobb tervei, (pl. vezetői pozik), már van egy OKJ-nál magasabb szintű végzettsége, mégse tölötte feleslegesen az idejét 4 évig

3. Ha mégis szeretne diplomát, a nagyon kedvező kreditbeszámítások miatt két év alatt az is megszerezhető, összességében fél év hátrány van, de ki az aki nem csúszik fél évet a normál alapképzésben se? :)

3. Alacsonyabb a ponthatár államira, így önköltség fizetése nélkül is el lehet végezni


+saját tapasztalat: másfél év "butított" FOSZK után elmentem a jelenlegi munkahelyemre szakmai gyakorlatra, ahol azóta is dolgozom, emellett munkáltatói támogatással végezhettem az alapképzést.

Egy átlagos alapképzéseshez képest, így a diploma megszerzésekor nem csak egy fél év gyakornokság, hanem legalább két éves valós szakmai tapsztalatom volt.


Amennyiben valóban csak könyvelgetni szeretnél, akkor is a FOSZK-ot javaslom, a mérlegképes akkor jó, ha főkönyvelő is szeretnél lenni. Viszont ha útközben meggondolod magad és szeretnél tovább tanulni, nagyobb előnnyel fogsz indulni az egyetemen, mint egy mérlegképes végzettség után.

2018. jan. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok FOSZK képzés egy hármas közép matek érettségivel mennyire ajánlott?

Illetve, kedves utolsó...

Milyen fizetésre lehet számítani, és milyen elhelyezkedési lehetőségekre a foszk képzés elvégzését követően? A fővárosban és vidéken egyaránt érdekelne.

Kinek milyen tapasztalatai vannak?

Leginkább az elhelyezkedés könnyűségére/nehézségére gondolok.

2018. jan. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!