Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező informatikusnak...

Programtervező informatikusnak szeretnék továbbtanulni. Mikre kell számítanom, mire készüljek fel?

Figyelt kérdés

Informatikai rendszerüzemeltető szakon végeztem középiskolában, most öltöm ötödévemet OKJ-s képzésen. A programozás és társai valahogy mindig jobban mentek, mint az hogy tervezzek meg egy hálózatot, hozzá a költségvetést, ezt konfiguráljam, azt konfiguráljam. Úgyhogy a programtervező informatikus szakkal szemezgetek az egyetemeken. Amennyire lehet szeretnék előre felkészülni, ebben kérném a segítségeteket.

Mire számítsak az egyetemen, mennyire nehéz (persze gondolom ha fokozatosan tanulok és nem csak a bulizásra megy az egyetemen töltött idő, akkor könnyebb) úgy általában véve? Milyen programozási nyelveket kell ismernem (Gondolom a C,Python,Java és társai ilyen alapok)? Ilyesmikre lennék kíváncsi. Ha esetleg valaki ilyen téren szerzett végzettséget, és megosztaná velem tapasztalatait, azt is nagyon megköszönném :D



2018. jan. 9. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én most végeztem mesterképzésen, előtte ugyancsak ebből csináltam az alapképzést.

Ha a programozást szereted, akkor azzal nem lesz para, ne arra készülj fel "lelkileg". Hanem inkább a matekra. Legyen egy baromi stabil középszintű matek tudásod (ha emelt matekot is tanultál, akkor az még jobb, de csak egy ideig óráig jelent majd előnyt). Nyilván itt nem csak a deriválásról, meg az integrálásról szól a matek, analízisen kívül elég sok ágát fogjátok érinteni. Ezekre nehéz előre készülni (mert ezek nagy része nem olyan "matek", amit az ember középiskolában megszokott).

Plusz az angolra gyúrj rá (már ha persze vannak vele gondok). Az egyetemet le lehet nélküle is tudni, de szakmailag nagyon is szükséges.

2018. jan. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az angolt azt majdnem anyanyelvi szinten beszélem, azzal nincs gond. A matekkal még akadnak gondok, de arra akkor rágyúrok.

Mik azok a témakörök matekon belül amelyekre a legjobban kell figyelni? (még ha nem is lehet kifejezetten készülni rá valami támpont féle csak van :D)

Köszönöm válaszod!

2018. jan. 10. 11:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz behatárolni, mert ez másféle "matek" (ha nem matek tagozatról jössz, akkor valószínűleg ez teljesen ismeretlen lesz majd - de ez jó sok emberrel így volt, köztük velem is).

Talán, amit érdemes átnézni a függvény elemezés, próbálgass integrálni, deriválni, alap mátrix műveletek (szorzás, determináns, invertálás stb), valószínűségszámítás alapjait nézd át, légy tisztába az algebra alapjaival. De a számítástudományra vagy a numerikus matekra nehéz előre készülni.

Túlságosan előre készülni meg felesleges. Talán az egésznek a nyitja annyi, hogy legyen egy logikus gondolkodásmódod (ezt a matekkal lehet csiszolni) és legyen meg a motivációd (mert lehet lesz olyan féléved, amikor számítógép elé se ültetnek:D). Így ha jön egy ismeretlen tananyag, akkor könnyebben túl fogsz rajta lendülni.

2018. jan. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem :D Köszönöm a segítséget ^^

Eddigi legnagyobb programozási sikerem: Free Pascalban (középsuli első 2 évében ezt tanították) írtam egy snake játékot :'D

Azt még megkérdezhetem, hogy melyik egyetemen végeztél?

2018. jan. 10. 14:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp matekra készülj. Mellette a programozást se hanyagold, de a matek lesz a húzós.


Itt nagyjából látod mik kellenek:


[link]

2018. jan. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

En suliba tanultam programozni es nekem az sima ugy volt a matektol eltekintve mert abbol nagyon tre voltam.

Es vannak ismeroseim akik programozok. Ios stb es abszolult nem hasznaljak a matekot..

En ezert nem mehetem programlzasra mert a matekom tre... amikor a programozashoz van erzekemem.....

2018. jan. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!