Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező informatikusnak...

Programtervező informatikusnak, gazdaságinformatikusnak vagy mérnökinformatikusnak érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
Sorrendben nehézség szerint hogy alakulna a 3 szak? Matek melyiken egyszerűbb? És elektronikát csak a mérnökinfón kell tanulni ugye? (mert nem épp a szívem csücske :D). Egyébként 4-es átlaggal végeztem az érettségin, dettó az utolsó 2 év is.
2015. jún. 30. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Programtervező

2. Mérnök

3. Gazdaság

Ez az a sorrend, hogy minek érdemes tanulni, nehézség is, és a matek nehézségének a sorrendje is. Az elektronikáról nem tudok nyilatkozni, de ha a 4-es átlagot egy erős suliban szerezted, menni fog :D

2015. jún. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek elsővel, kell azért "matekul gondolkodni" mindhárom szakon, de elhelyezkedni nagy valószínűséggel könnyebben fogsz
2015. jún. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Proginfós itt.

A gazdinfónál mindenképpen nehezebb, és többet érő végzettséget ad ez a szak, végül is itt programozókat oktatnak, ami az egyik legkeresettebb informatikai szakirány.

A mérnökinformatikus és a programtervező között már kérdésesebb a reláció. Halljuk BME mérnökinfósoktól, hogy a mi matekunk nehezebb, ők tőlünk, hogy az övéké nehezebb, ez egy open debate :D


Ami egyértelmű előny a mérnökinfó számára, hogy ők fizikát is tanulnak, elektronika, hullámtan, ilyenek. EMELLETT tanulnak programozást is.


A proginfón ezzel szemben kizárólag programozás van (a mindkét szakon megtalálható intenzívebb matek mellett), viszont szerintem itt elméleti szinten sokkal jobban el van ez a téma mélyítve (gyakorlati szinten meg nem tudom).


Alapvetően azt mondom, hogy a képzés mikéntjével szemben az onnan kikerülő hallgatók között nincs akkora különbség. Proginfóról esetleg mélyebb, tágabb programozási ismeretekkel kerülnek ki, mérnökinfóról kikerülők meg mondjuk áramköröket is meg tudnak tervezni, de egyébként álláskeresésnél pl. fejlesztői pozícióra egy kaptafára veszik a két végzettséget.

2015. júl. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
mernokinformatikuskent programozhatsz robotokat, jarmuveket is, hasonlit kicsit a villamosmernokihez (de kovezzetek meg, ha rosszul tudom!). gazdinfo a legkonnyebb ezek kozul, a masik ketto sokkal erosebb, mernokinforol tudok nyilatkozni, hogy rengeteg tantargy a matekon alapszik, tomeny matek az egesz.
2015. júl. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#1:


Mi alapján tetted ilyen nehézségi sorrendbe a szakokat, azon kívül, hogy biztos PTI-s vagy? :D

SZTE-n vagyok mérnökinfón, és bármennyire is próbálom külsős szemmel nézni a PTI vs MI -t, szerintem nem kérdéses, hogy a mérnökinfó nehezebb...

Például az alábbi egyszerű okok miatt:

- PTI 180 kredit, a MI 210 kredit...

- A nehéz tárgyak (kalkulus, kalk2(MI-n ez a műszaki matek, ami a PTI-s kalk2-vel egyezik meg, csak egy kis plusz anyaggal van nyakon öntve, hogy nehezebb legyen, de 90%-ban azonos)

- És ami a legszembetűnőbb, az a személyes tapasztalat:


-->Az infós tárgyak szinte azonosak.

PTI-n van Diszkrét matek2-3 is, nálunk nem kötelező, DE mi/én azért vettük fel szabadon választhatóként a Dimat2-t, hogy legyen könnyű tárgyunk IS a sok nehéz mellett, ami kötelező... Ugyanez a helyzet a Multimédiával is... Azért vettem fel ezt a kötelező PTI-s tárgyat is, hogy javítsam az átlagomat, mert easy, akárcsak a dimat2 volt...


-->Összegzésként: A PTI-s kevesebb kreditből is elég sok olyan kötelező tárgy van, amit mi, mérnökinfósok átlag javító szabválként veszünk fel.



Amúgy Proginfó:

[link]


Mérnökinfó:

[link]

2015. júl. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!