Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakokra juthatok be...

Milyen szakokra juthatok be egyetemre/főiskolára kb.4-es átlaggal?

Figyelt kérdés

Ha tegyük fel év végén mindenből olyan 4-re állnék, és az érettségi is akörül sikerülne egy emelt angollal, akkor milyen szakokra lenne esélyem bekerülni?

Mert már átböngésztem a felvit több soron is, de minden szak ami egy kicsit is megfogott, 400 feletti pontokat követel és én nem hiszem, nem tudom, hogy ez így meg lenne-e nekem.

Szeretnék egy kicsit elszakadni ezektől az elképzeléseimtől, hiszen ezekre nem lesz sok esélyem bekerülni és szeretném ha mondanátok néhány szakot, hátha valamelyikre még nem gondoltam de megfog.

Előre is köszönöm :)

19/L



2018. jan. 10. 20:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, ha tudsz emelt érettségit tenni 4-esre, elég sok lehetőséged van.:) Nyelvvizsgával mellé mégtöbb. Van a felvin a bal listában egy olyan, hogy "pontszámító kalkulátor", ott megnézheted, nagyjából hány pontod lenne.:) A műszaki szakokon alacsony a ponthatár, de nem merem ajánlani, mert ahhoz képest nagyon húzósak. Tanárin, szociológián, politológián és hasnonlókon szerintem elérnéd a ponthatárt.:)
2018. jan. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
van nyelvvizsgám, de szerintem mivel angolból emeltezek, csak arra adják meg a pontot, külön a nyelvvizsgára nem. néztem a pontjaim, azt hiszem valahogy 380 körül dobta ki... szociológián és a tanárin is gondolkoztam már, de nem is tudom.. nem kiáltok fel rá, hogy igen, ez életem célja :D szociológiával milyen lehetőségeim lennének amúgy?
2018. jan. 10. 21:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon rosszul állsz neki ennek a szakválasztásnak. Pont megcseréled a sorrendeket (kiszámítasz magadnak egy kényelmes pontszámot, aztán ahhoz nézel szakot - és bízol benne, hogy találsz olyat, ami meg fog). Ez a hozzáállás nem túl bíztató, így felsőoktatás előtt.

Gondold át mit akarnál szívesen tanulni, mi az ami leköt, amivel foglalkozni akarsz. Nézd meg, hogy az elmúlt években mennyi volt a ponthatár és tanulj. Január első fele van, érettségi meg majd csak májusban lesz (így még az se lehet indok, hogy a félévi jegyeiden nem tudsz már változtatni - érettségi eredményeket lehet duplázni). Fel lehet készülni, elszántság kell.

2018. jan. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
legszívesebben pszichológia szakra mennék, de oda 420 körüli ponthatárok vannak. Most számolgatom a pontjaim, úgy kapok 402-őt, ha megcsinálok pluszba egy okj-t és szakirányba tanulok tovább. (most ügyvitelt tanulok). szóval ez reménytelennek tűnik.
2018. jan. 10. 21:45
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A szociológia, szocped és a pszichológia nagyon sokban egyezik, szerintem. Én pszichó szakosként vettem fel elég sok tárgyat mindkét említett szakról szabadon választottnak, szerintem nagyon nagy átfedés van és a mesterszakok esetében (a pszichó mestert kivéve, mert az csak pszichóval megy) szinte mindenhova jó a szociológia, ahova a pszichológia is, sőt, talán több helyre is. :) Én egyrészt azt javaslom, hogy igen, állj neki teperni inkább és lődd be célnak a pszichót, másrészt pedig második-harmadik helyre keress úgy szakokat, hogy a mesterre való átmenet alapján nézed. Tehát mesterképzéseket nézel felvin, írni fogják, hogy milyen alapszakkal lehet oda menni és aközül választasz pl. Alapszakon úgy is tucatnyi alapozótárgyad lesz, a tényleges szakmába sok esetben csak mesteren kóstolsz bele.:)
2018. jan. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ez egész jó ötlet :)
2018. jan. 10. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!