Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz bejutni egy...

Mennyire nehéz bejutni egy főiskolára/egyetemre ha közepes tanuló vagy?

Figyelt kérdés

2017. dec. 2. 21:19
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
A legtöbb fizetősre egyenes utad van.
2017. dec. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Attól függ, hogy milyen szakról van.

Vidéki egyetemek infós/mérnök szakjai örömmel várnak. (Persze nem véletlen van már az első évben kb. 50-60%-os kihullási arány..)

Illetve az önköltséges is ott van.

Humán("büfé") szakok legtöbbje.

2017. dec. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Kettes, humánra pont hogy magasabb a ponthatár, mivel boldog-boldogtalan oda jelentkezik.
2017. dec. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%

# Te tévedsz..

Debreceni egyetem: Germanisztika 284, közösségszervezés 311, néprajz 312, politikatudományok 327, romanisztika 300 körül, történelem 324, szociális munka 290 körül.

Folytassam még?

2017. dec. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ. Én pl második nyelvből és töriből többször is kettes lettem, irodalomból pedig hármas, viszont biológiából és kémiából emelt szinten érettségiztem és most az orvosira járok.
2017. dec. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Simán bejuthatsz te is, főleg ha majd az érettségid jól fog sikerülni. A felvételi tárgyakon van a lényeg, azokból kell jónak lenned és az érettségin is erre kell koncentrálni, duplázásra is van lehetőség. Valamint lehetnek plusz pontjaid is, pl. nyelvvizsgára. Attól is függ, hogy hol és mit szeretnél tanulni. A nagyobb egyetemeken pl. ELTE, BME, Semmelweisz általában magasabbak a ponthatárok, mint vidéki egyetemeken pl. PTE, SZTE, SZIE. Valamint szakok között is lehet látni, hogy pl. a mérnöki szakokon alacsonyabb a ponthatár, míg mondjuk orvosin, bölcsész szakokon általában magasabb. Ugyanakkor néhány szakon pl. nemzetközi gazdálkodás központi ponthatár van és minden egyetemen ugyannnyi, magas. A felvin van pontszámító kalkulátor, oda beírhatod az eddigi és a várt eredményeidet és így látod, hogy nagyjából mennyi pontra számíthatsz. A felvin megtalálod az előző évi ponthatárokat is, ami alapján be tudod lőni, hogy a te pontod valószínűleg elég lesz-e idén vagy sem.
2017. dec. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Bejutni nem nehéz..fizetősön..a bennmaradás pedig attól függ, hogy A/1 azért voltál közepes tanuló, mert mindent megtettél, becsületesen tanultál és ennek ellenére sehogy se ment a jobb jegy, akkor sajnos kihullasz egyetemről...A/2 nem nagyon tanulgattál, mert lusta voltál és így voltál a semmire közepes..akkor simán :-) Én 2,6-os átlaggal (történelem full jeles) mentem jogra, mert a gimit utáltam..felesleges hülyeségek...a töri kivételével..a magyar tanáromat pedig nem csíptem, ráadásul emlékeim szerint a jogon semmit nem hasznosítottam a magyarból :-) A jogot viszont imádom...római jog pl jeles lett mindkettő elsőre, mert volt értelme tanulni....a többi tárgyam is négyes-jeles...pár közepes.....matematikából ketteske voltam azt mondta a tanár hogy akkor nincsen logikám :-) a közgazdaságtan és statisztika tárgyaim mégis elsőnek meglettek, mert ugye neki álltam megtanulni nem ugy mint gimibe, hogy hazamentem aztán lazultam másnap meg haverról lemásoltam a házit.....szóval ha lusta voltál egyetemre való vagy...ha pedig csak hármas telik tőled akkor necces a helyzet!
2017. dec. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Én is alulról voltam négyes zéró energiabefektetéssel, matekból konkrétan küzdenem kellett a hármasért. Magyarból és nyelvből jó voltam, bioszból és kémiából is. Utóbbi kettőből emelteztem, duplázással, de még akár normál pontszámítással is kb bármelyik szakra bejutottam volna, ahova teljesítettem a felvételi követelményeket. Orvosira mentem, ahol amúgy megszenvedem, hogy nincs kialakult tanulási rutinom, de lassacskán kezdek belejönni. Az a lényeg, hogy ha jó érettségire számíthatsz, mondjuk egy 400 pontot összekaparni objektívan nem nehéz, és azzal már egész sok szakra elmehetsz. Igazából a felvételiben minden számszerűsítve van, úgyhogy, ha választasz egy szakot, nagyjából megnézheted, hogy mit kell tenned a ponthatár eléréséhez.
2017. dec. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
19%
4es, oké, de gondolom ha már egyetemre akar menni, akkor olyan szakra, ami ér is valamit nem ilyen büfészakok mint amiket felsoroltál..ezek csak pénz és időpocséklások.
2017. dec. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!